Klikněte pro hledání

Běhy

Na greenech mezi motolskými jamkami se poběží zase jinak

Sdílet

Opulentní hostina podzimního běžeckého menu pokračuje. V neděli 4. listopadu se podává lahůdka v podobě Motolských jamek, krosu na zelených greenech nejstaršího golfového klubu a jednoho z nejnáročnějších hřišť v zemi v Praze 5, finálového závodu seriálu Mizuno Trail Running Cupu.

Tento podnik za osm let existence získal pevnou pozici díky atraktivní trati i kvalitnímu zázemí, před třemi lety se tu konal i domácí šampionát v krosu, program stabilně doplňuje bohatá účast z Poháru běžeckých nadějí. Okruh po kopcovitých greenech i v přilehlém lesíku se obměňuje. Což platí i pro aktuální ročník. Prodlužuje se novou smyčkou v horní odlehlé části směrem k centru města.

„Na dvou a půl kilometrech nabere převýšení 54 metrů, tudíž bude rychlejší a běhavější, poběží se čtyřikrát nebo dvakrát,“ říká ředitel závodu Martin Dvořák a potvrzuje tím současný trend seriálu, nesoucí se v duchu postřižin profilových zubatic. Navíc tady v Motole to je každopádně a každoročně bez ohledu na počasí wellness za odměnu pro nohy běžců těžce zkoušených po celou sezonu.

Akce!

Motolské jamky jsou ideální tratí pro poměření špičkových běžců všech disciplín. Horaly ani štrekaře neurazí, silničáře ani dráhaře nezničí. Ukázali se tu v minulých letech už Jiří Homoláč, Milan Kocourek, Jakub Holuša, Robert Krupička nebo třeba Eva Vrabcová či olympijští vítězové David Svoboda a Kateřina Neumannová. Loni slavili premiérový triumf Viktor Šinágl a Anna-Marie Hejná, návrat na trati oslavil výtečným osmým místem legendární a už 62letý Eddie Stewart.

Letos se ze známých tváří chystá třeba Ondřej Fejfar (Inov8), který má v této sezoně za sebou tradičně Dolomitenmanna, ale i možná nejprestižnější trail Sierre-Zinal ve Švýcarsku. „Nejsem úplně zdravý, ale tuhle šanci si nechci nechat ujít,“ vzkazuje.

Od 10 běhají děti a mládež (tratě od 100 m pro pětileté a mladší až po 2,5 km pro starší žáky), ve 12.30 startuje pětka a ve 13.15 hlavní závod, desítka. Přihlásit se můžete a www.sportt.cz, ale ještě i na místě, nejpozději půl hodiny před startem.

V areálu bude k dispozici testovací stanoviště běžeckého materiálu Mizuno i vozů Subaru, členové platformy Jsem subarista mají veškerý VIP servis zdarma. Po skončení programu se v klubové restauraci koná vyhlášení celoročních žebříčků deseti věkových kategorií Mizuno Trail Running Cupu, kam se započítává osm nejlepších výsledků z devíti závodů.

Více informací najdete na www.trailrunningcup.cz

Foto: Ladislav Adámek

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *