Klikněte pro hledání

Cesty Kola

Okolo Korutan. Na teplém Weissensee na slunečné straně Alp se chystá gravel festival

Sdílet

Vzhůru na gravel! Akcí přibývá, ale jak najít tu nejlepší – v atraktivním terénu, s bezvadnou atmosférou i (třeba) kvalitním závodem. Zkuste Tour de Kärnten… goes Gravel. Tedy Okolo Korutan v babím létě (20.-22. 9.) na Weissensee, nádherném a hlavně nejteplejším jezeře v Alpách nad tisíc metrů nad mořem.

V tenhle čas se předpokládá teplota jeho smaragdově průzračné vody na stále ještě nejmíň 21 stupňů. Přidanou hodnotou je účast u rozjezdu. Osvědčený tradiční závod se totiž letos přesouvá ze silnice do terénu, na šotolinu, do lesa a na louky. To vše v podobě čtyřdenního bike festivalu s Expem a dalšími taháky ve skutečně parádním prostředí krajiny unikátních fjordů.

Touhu přesunout se do těchto přece jen méně exponovaných, přitom stále vzrušujících sfér vyjadřuje stále častěji řada bývalých cyklistických hvězd, z tuzemských naposledy Petr Vakoč, Zdeněk Štybar nebo Jaroslav Kulhavý. Pořadatelé tu slibují zajímavá jména, ale nechte se ještě překvapit. Na prize-money mají 3000 eur, oceněni budou nejlepší v 11 kategoriích včetně e-gravelů..

„Na druhou stranu mimo soutěž, byť po vytyčených a zajištěných trasách, tady můžete jet i na horských kolech nebo elektrokolech.  Ale pozor, počet startovních čísel je omezený,“ říká Bernd Neudert z organizačního týmu.

Program zahajuje páteční časovkou s převýšením 450 metrů, ale i speciální občerstvovačkou s vybranými kulinářskými lahůdkami na Hermagorer Bodenalm. V sobotu čeká 55 km okruh okolo jezera s 1600 výškovými metry – Weissensee Gold Tour.

Ten je dostupný a vyznačený celou letní sezonu, takže klidně ho můžete dát i dříve o prázdninách sami nebo v rámci přípravy na podzimní závody. V neděli se pak chystá okruhový závod, dvakrát na Naggler Alm, ale pokaždé jinudy, s parádními sjezdy po zdejších známých trailech bike parku. A pak už následuje jen velká závěrečná párty!

Takže můžete plánovat. To je tip na prodloužený víkend, kdybyste neměli dost, v dosažitelné vzdálenosti najdete další destinace pro všechny druhy kol, ať už gravely, biky nebo silničky – Nassfeld, Ossiacher See či Bad Kleinkirchheim s nejdelším 15 km dlouhým flow trailem v Evropě.

Další podrobnosti a aktuality najdete zde: https://tourdekaernten.at/service/

a také tady: www.weissensee.com

Foto: Peter Maier, Edward Gröger/Kärnten Werbung


 [TN1]

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *