Klikněte pro hledání

Kola

Hned po dvou dnech na Zličíně se Pražský pohár horských kol přesouvá do Letňan

Sdílet

Pražský pohár horských kol pokračoval vydařeným víkendem v téměř ideálním cyklistickém počasí na Zličíně. Závodů se účastnilo velké množství bikerů z celé republiky.  Seriál pokračuje pátým kolem už ve středu 1.5. v areálu Lesoparku Singletrail Letňany!      

Zličínský Bike Park, který je v celoroční péči klubu Calabrone, prožil prosluněný víkend v rámci pořadatelství 3. a 4. kola Pražského MTB poháru. Pokud by se pořadatelé měli řídit monitoringem zpráv a informací na sociálních sítích, mohli by stručně vyhodnotit závod podle přívlastků: krásná technická a hravá trať, nádherné počasí, příjemná atmosféra bikové komunity a atraktivní cyklistické souboje. Co víc si mohou přát?

Závod na Zličíně se odehrával v novém modelu oproti minulosti. Změny zaznamenala především trať, kde pořadatelský tým v čele s Martinem Jaroušem odvádí mimořádnou práci, a borci by mohli klidně pořádat vzdělávací kurzy na téma: Jak postavit bikovou trať na rovině, aby byla těžká, bezpečná, technická a hravá. Bikový okruh s přirozeným začleněním Dirt a Free Style Parku skutečně nemá mezi českými MTB závodními tratěmi obdobu a už dávno ztratila přívlastek „cyklokrosová“. Je jisté, že touto cestou půjdou pořadatelé i v dalších ročnících.    

V elitě tentokrát vládli Lukáš Procházka (ML Tuning Factory) a druhý den cyklokrosař Václav Ježek (Brilon), mezi ženami podvakrát Eliška Drbohlavová (Lawi Junior). Jelo se v sobotní konkurenci nedalekého Kola pro život v Berouně i hopkalů na Prague Bike Festu na Výstavišti.

Pouhé dva dny mají závodníci a jejich realizační týmy na oddych. Pražský MTB pohár pokračuje v pořadí už 5. závodem v celoročně využívané lokalitě Single tralů Letňany v letňanském lesoparku. Pořadatelství zde tradičně zajišťuje Cycling Team Kbely, vedený bikovým nadšencem a velmi úspěšným závodníkem kategorie Supermasters Mirkem Svobodou.

Ten kolem sebe soustředil okruh neméně zapálených cyklistů a dlouhodobě vytváří závody s přívlastkem „rodinné“. Na jezdce čeká tradiční okruh, který je v závodním tempu více než výživný, ostatně vyzkoušejte sami, účastnit se může opravdu každý. Trať bude vyznačena pro trénink během úterního odpoledne.      

Výsledky 3. závodu Pražského MTB poháru jsou zde.

Výsledky 4. závodu Pražského MTB poháru jsou tady.

Průběžné pořadí jednotlivců najdete zde.

Průběžné pořadí soutěže týmů tady.  

Foto: Pavel Křikava, Václav Novák

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *