Klikněte pro hledání

Kola

Vimperští bikeři chtějí dostat Holubovou na olympiádu do Paříže, chystají i spolupráci s Američany

Sdílet

Vimperský tým horských kol Rouvy/Specialized vstupuje do své jubilejní třicáté závodní sezony. Začne ji v sobotu 16. března na závodě C1, součásti italské mezinárodní série, poblíž Lago di Garda. Odsud se pak všichni přesunou přímo na tradiční jarní tréninkový kemp do Toskánska.

„Letos jsme start závodní sezony posunuli až do března s tím, že se zaměříme především na kvalitní výsledky na světových pohárech a juniorské světové sérii. Hlavním cílem je ale nominace Adély Holubové (na titulním snímku) na olympijské hry v Paříži,¨ říká Jiří Lutovský, šéf týmu.

Od roku 2002 si drží statut UCI MTB teamu, nejdříve jako součást týmu České spořitelny MTB, po tragické smrti jejího manažera Michala Picka, od které uplynulo v minulém týdnu již sedmnáct let, se pak tým přetransformoval do Vimperka. Již pět let je hlavním partnerem týmu Rouvy/Virtualtraining a čtrnáct let spolupracují se značkou Specialized . 

V týmu zůstává jako jednička Adéla Holubová, největší naděje pro nominaci na olympijské hry v Paříži, o jediné české místo soupeří s Jitkou Čábelickou  (Gapp sytem/Kolofix). Dále pak dres ponese i Nela Viktorová, která by se měla pravidelně prosazovat do top 15 ve světovém poháru. Zbytek formace tvoří nadějní závodníci juniorské kategorie v čele s členkami reprezentace, Kateřinou Beyerovou a Marikou Pulkrabovou, s nimi i další studenti sportovního gymnázia ve Vimperku. 

UCI team bude absolvovat kompletní program světového poháru, který začíná již v dubnu dvěma závody v Brazílii, pokračuje pak čtyřmi závody v květnu a červnu v Evropě a končí dvěma závody v USA a Kanadě začátkem října. Junioři pojedou závody světové juniorské série a mezinárodní závody, jejich cílem je nominovat se do reprezentace pro mistrovství Evropy a světa a získat domácí tituly. „Prvním vrcholem sezony budou závody světového poháru a světové juniorské série před domácím publikem v Novém Městě na Moravě poslední květnový víkend,“ zdůrazňuje Lutovský.

„Na základě úspěchů ve světovém poháru U23 jsme byli osloveni ke spolupráci s týmem Durango Segment 28, který má základnu na tamní univerzitě. Ta bude spočívat v tom, že dva jejich závodníci Grey a Beard budou absolvovat s naším UCI teamem evropské závody světového poháru, trénovat s námi a bydlet ve Vimperku,“ doplňuje šéf týmu. Američani pojedou i ostatní závody týmového programu v květnu a červnu, vyrazí společně na vysokohorské soustředění v Livignu. Tým z Duranga je podporován americkou centrálu Specialized, takže i po této stránce bude týmová spolupráce užitečná. Naopak se otevírá se možnost stáže na univerzitě v Durangu pro týmového trenéra Jakuba Kadlece.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *