Klikněte pro hledání

Běhy Kola

GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít

Sdílet

Poslední hodiny zbývají do startu s největší pravděpodobností posledního multisportovního závodu svého druhu, GigaCzech. Už teď poslední prázdninovou sobotu (2. 9.) v Mělníce a jeho okolí, předpověď počasí slibuje slunce a teplo.

Když triatlon nestačí… Unikátní kombinace pěti disciplín se zrodila a rozkvetla ve Švýcarsku pod názvem Gigathlon, v Česku nalezla druhý domov a následovatele i poté, co původní švýcarská verze loni uzavřela svoji historii. Letošní česká derniéra nabízí skladbu a pořadí tratí následovně: 41 km silniční kolo – 1,5 km plavání – 13 km inline brusle – 25 km horské kolo – 10 km běh.

„Oproti předchozím šesti ročníkům jsme připravili nejkratší kombinaci pouze do jednoho dne (jelo se i celkem 250 km za dva dny, pozn. aut.), slibujeme si akčnější podívanou. Ve všech kategoriích máme slušné obsazení a očekáváme zajímavé souboje v tradičně povznášející atmosféře,“ říká šéf organizačního týmu Jan Plachý z agentury eventime. „V budoucnu se zkrátka chystáme zaměřit k jiným obzorům nebo si dáme drobnou produkční pauzu,“ loučí se nostalgicky s věrnými vyznavači.

Ale na závěr se tedy chystá ještě velká sportovní párty v přívětivém historickém městě na soutoku Vltavy a Labe. Začíná se na silničním kole, peloton tak může zůstat déle pohromadě. Z mělnického náměstí Míru se jede okruh, končící u pískovny Baraba, kde se poplave. Pak vyrazí účastníci na inline bruslích, poslední metry do depa na náměstí budou muset z Vrázovy vyhlídky doběhnout po dlažbě po svých. Odtud se vydají opět do terénu v Hoříně na horském kole a závěr obstarají dva běžecké okruhy s finálním výběhem od labského nábřeží k zámku.

Oproti předchozím letům přibylo individuálních vyzyvatelů, mezi nimi třeba známý maximultisportovec Martin Gabla, spolupořadatel Koloběhu Říp-Praha. Nechybějí Němci a Švýcaři. Vyhlašují se i páry, kde musí každý člen nastoupit do dvou disciplín a poslední běh si mohou rozpůlit. V Team five jede každý člen jeden sport. Oceňují se kategorie mixů i jednopohlavní.

Start vystřelí v sobotu v 9.30, „V pátek funguje registrace na webu, v podvečer od 17 do 19.15 už prezentace na náměstí Míru v Mělníku. V sobotu od 8 do 8.30 bude ještě možné se přihlásit přímo na místě,“ doplňuje Jan Plachý. První závodníci se čekávají v cíli okolo jedné hodiny, slavností vyhlášení se plánuje na 15 hodin. Noclehy se nabízejí ve zdejším kempu. Buďte při tom, máte opravdu poslední šanci.

Více informací na www.gigaczech.com

Loňská reportáž je zde.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *