Klikněte pro hledání

Kola

Víkendový double Pražského poháru horských kol přilákal stovky bikerů a našel akademické mistry 

Sdílet

Třetí a čtvrté kolo Pražského MTB poháru na Zličíně přilákalo na start stovky bikerů z celé republiky i ze zahraničí. V rámci sobotního programu se akademickými mistry České republiky stali Jan Zatloukal (Moravská univerzita Olomouc/Nutrend Specialized Racing) a Zuzana Šafářová (Jihočeská univerzita/Rouvy Specialized).

Čeští reprezentanti do 23 let dominovali v dramatickém sobotním závodě hlavním kategoriím. Krátce po startu se odpoutal Zatloukal od dvojice pronásledovatelů, kterou tvořili Lukáš Elčkner (VŠ Newton/Jaroslav Kulhavý Cycling Team) a Josef Kunášek (VŠ polytechnická Jihlava/Bikepart Cycling). Zatímco Zatloukal si svůj náskok kontroloval až do cíle, za ním se rozpoutala opravdová cyklistická bitva o akademické stříbro a bronz. Nástupem v závěru posledního kola se na druhou příčku probojoval Elčkner a pozici si udržel. Zatloukal se stal už trojnásobným úřadujícím mistrem naší země – po mistrovských titulech v kategorii U23 a Short tracku mu nově náleží i trikot pro nejlepšího akademika České republiky.   

Mezi ženami se souboj o mistrovský dres odehrával od prvních do posledních metrů mezi dvěma českými reprezentantkami do 23 let, Zuzanou Šafářovou a Anetou Novotnou (Česká zemědělská univerzita v Praze/Aspire Opportunity Brno). Více sil měla v posledních metrech závodu Šafářová a mimo prestižního dresu české akademické šampionky si jako všichni medailisté odváží i šanci na zisk hodnotného stipendia. Třetí místo v sobotním závodě žen vybojovala ukrajinská reprezentantka Maria Orechova (Decathlon Cycling Team). Pro bronz v akademickém závodě si dojela čtvrtá v celkovém pořadí, Lucie Nedomlelová (Technická univerzita v Liberci/Czech MultiSport Coaching).

Teplé a slunečné počasí provázelo účastníky bikovým víkendem na Zličíně. Početná startovní pole všech vypsaných kategorií, ale i vysoký počet doprovodů a diváků potvrzoval, že Češi jsou sportovním a cyklistickým národem. O cenné body do celkového pořadí ŠKODA Pražského MTB poháru se bojovalo od prvních do posledních metrů a bylo zajímavé sledovat, jak si dvoudenní zátěž na perfektně připravené, ale fyzicky náročné trati vybírá svou daň a způsobuje změny v pořadí, častokrát oproti teoretickým předpokladům.

Nedělnímu závodu mužů triumfoval Zatloukalův týmový i reprezentační kolega Filip Konečný, který se vrací zpět do závodního světa po úspěšně zvládnutých maturitních zkouškách, ale zároveň už i jako novopečený student Lékařské fakulty. Mezi ženami v neděli zvítězila, věkem teprve juniorka, Evelína Šedivá (Elimon Bicykl Team Ústí nad Labem).

V soutěži týmů se po čtyřech závodech na první příčku posunul pražský Rexonix, pouhý bod za ním jsou Author Team Stupno a Cycling Academy Tábor. A vzhledem k tomu, že Pražský MTB pohár 2023 má před sebou už jenom jediný závod, budeme se mít ve finálovém závodě v neděli 3. září v Libuši opravdu na co těšit.  Na ceněné týmové zlato totiž může dosáhnout hned celá řada silných klubů.  

Výsledky 3. závodu ŠKODA Pražského MTB poháru, sobota 3.6. ZDE: https://sportt.cz/racesResults/resultlist/1263

Výsledky 4. závodu ŠKODA Pražského MTB poháru, neděle 4.6. ZDE: https://sportt.cz/racesResults/resultlist/1264

Výsledky Akademické Mistrovství České republiky ZDE: https://www.sportovniservis.cz/wordpress/wp-content/uploads/2023/06/AMCR-2023.pdf

Průběžné pořadí ŠKODA Pražského MTB poháru ZDE: https://sportt.cz/racesSerials/serial/38

Průběžné pořadí ŠKODA Pražského MTB poháru soutěž týmů ZDE: https://sportt.cz/racesResults/resultlist/1264

Foto: Pavel Křikava

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *