Klikněte pro hledání

Běhy

Statenice poběží. Zase dvě kola vzhůru k Juliáně

Sdílet

Co funguje, to se nemění… Tak dí pořadatelé oblíbeného seriálu Běhej s námi na západě Prahy. Proč taky? Letošní třetí zastávka ve Statenicích chystá v sobotu (22. 4.) osvědčený scénář. Poběží se zase z fotbalového hřiště nahoru k Juliáně, a to hned dvakrát.

Tento závod už má tradici, překonal covidová omezení, koná se počtvrté.  Děti běhají okolo fotbalového hřiště 60 – 1500 metrů podle věku (od 10.30), dospělí se vydají ve 12.30 na původní čtyřkilometrový okruh s převýšením 89 metrů vzhůru na rozcestí k obnovené soše světice svaté Juliány, která tu má historii už 289 let, a její čerstvou podobu jsme si okoukli už dvakrát při prvním běhu z Kopaniny. Běží se po zpevněných lesních cestách, dolů pak spektakulární rokličkou a kus po silnici přes obec. Proběhnete hřištěm, pozdravíte svůj fan klub a dáte si to ještě jednou… než si zasloužíte lahodnou tekutou a pěnivou odměnu z Únětic a vybraný song od osmdesátkového DJ Patrika Rokla.

„Zázemí fotbalového hřiště se šatnami, hospodou, zahradním nábytkem i dětskými prolézačkami je bezvadné. K tomu tady máme podporu nejen Sokola, ale i obce. Jsme tady moc rádi a věříme, že to je na závodu znát,“ zve Jan Plachý z pořadatelského týmu Kopaninského spolku. Pokud chcete nechat auto doma a vyrazit busem, jezdí sem až do Statenic 356 z metra Bořislavka.

Prioritně jde sice o běžecký zážitek, ale samozřejmě i o výsledky. Nejen v deseti (dospělých) věkových kategoriích a o nejlepšího místního běžce ze Statenic, ale také v celkovém pořadí seriálu. Tady boduje 12 absolutně nejlepších a po čtvrtém posledním závodě (počítají se tři nejlepší výsledky) v Suchdole na ně čekají prize-money v celkové výši 12 000 Kč. Aktuálně vedou Jiří Chyba (Nutrend/Specialized), který tu vyhrál dvakrát a drží i traťový rekord 29:59, a Helena Poborská (Kerteam). Jistě nebudou chybět ani tady, stejně jako jejich pronásledovatelé Jan Linhart a Petra Stibalová.

Průběžné pořadí najdete zde. Reportáž z posledního závodu v Úněticích je tady.

Tak už víte, kam vyrazit v sobotu. Běžeckou výpravu můžete spojit s národopisným výletem. Obec Statenice v údolí Únětického potoka má už víc než tisíciletou historii stvrzenou v kronikách Přemysla Otakara I.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *