Klikněte pro hledání

Běhy

Kbelská 10 otvírá závodní běžecké jaro v Praze i s Vrabcovou

Sdílet

Palestra Kbelská 10 je silniční běžecký závod na 10 km, který se pravidelně koná první sobotu v březnu na okruhu v Praze Kbelích, Vinoři a Satalicích. Součástí je i Akademické mistrovství ČR v silničním běhu a také štafeta dvojic na 6+4 km. K závodu je přihlášeno více než 1200 účastníků, startovní čísla a závodní trička si lze již nyní vyzvednout v závodním expu v Decathlonu Černý Most.
Na desetikilometrovou trať se v sobotu 4. 3. v 12.30 vydají ve Kbelích opět stovky běžkyň a běžců, kteří tak otevřou jarní běžeckou sezonu v Praze. Závod, který organizují studentky a studenti Vysoké školy tělesné výchovy a sportu Palestra, odstartuje jejich spolužačka atletka Anežka Drahotová. Původně přijala roli vodičky na čas 45 minut, ale zdravotní problémy jí posunuly do role startérky. Představí se ale skvělá náhrada, Eva Vrabcová Nývltová, která doplní tým vodičů, který je již dlouho nedílnou součástí závodu.
„Trasa závodu vede po uzavřených silnicích s vyloučením dopravy za asistence Policie ČR, Městské policie a také za pomoci Armády ČR. Podpora je pro nás velmi důležitá, ať už na trati závodu, tak i v zajištění části doprovodných akcí v Centrálním parku Kbely. Letos poprvé by běžce na hlavní trati měl při startu vyprovodit průlet vrtulníku,“ říká Tomáš Mirovský, ředitel závodu. Kbelská 10 je hrdým držitelem ceny za 4. místo v kategorii Běžecký závod podle počtu účastníků svazové ankety Top běžeckých soutěží za rok 2022.
Ještě než začne hlavní závod, je připraven program dětských běhů na tratích od 50 do 900 m. Závody jsou rozděleny podle věkových kategorií a mají kapacitu 250 dětí. Pro všechny děti, i pro ty, které nechtějí běžet, je připraven program Palestra Wellness dne. „I ten připravují a organizují v rámci svých odborných praxí studenti Palestry. Těšit se můžete na diagnostiku složení těla a rozbor výsledků, sportování a testování dětí v programu Hracích karet, i na masáže“ říká Pavel Kysel, vedoucí Centra praxí na VŠTVS Palestra.
„Všichni přihlášení účastníci měli již podruhé možnost využít zdarma možnost výživového poradenství a přípravy na závod zdarma, které poskytovali již od listopadu studenti bakalářského programu Výživového poradenství a sportovní diagnostiky. Tuto možnost využilo více než 50 závodníků, dalších 50 závodníků si objednalo komplexní zátěžový test se spiroergonomií v našem Diagnostickém centru,“ doplňuje Kateřina Králová, vedoucí Katedry sportů a pobytu v přírodě. „Právě propojení organizace velké sportovní akce s širokou nabídkou aktivit pro děti i dospělé a dlouhodobou vzdělávací činností vysoké školy je bonus, který nás odlišuje od jiných organizátorů. Pořádáme velkou akci pro stovky aktivních lidí všeho věku jako součást praxe našich studentů,“ uzavírá koncept přípravy závodu Pavel Špaček, majitel a jednatel VŠTVS Palestra.

Podrobné informace a přihlášky najdete na www.palestrakbelska10.cz

Text a foto: VŠTVS Palestra

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *