Klikněte pro hledání

Kola

Pražský pohár horských kol se vrátil do Libuše

Sdílet

Páté kolo Pražského MTB poháru v Libuši přineslo vyrovnané souboje o cenné body do celkového pořadí ve všech vypsaných kategoriích. Nejmladší účastník závodů Dan Drinka se narodil v roce 2021 a nastoupil do závodu odrážedel, naopak nejstaršímu závodníkovi Josefu Bulejčíkovi bylo v den závodu rovných 70 let a na startu i později v cíli si právem užíval respekt a aplaus celého závodního pelotonu.     

Prázdninová přestávka Pražského MTB poháru nijak nesnížila nasazení a odhodlání jezdců, což se odrazilo především ve vyrovnanosti jednotlivých závodů. V této souvislosti je třeba vyzdvihnout početně obsazené závody žáků a žákyň, které se rozhodovaly až v úplném závěru v podobě cílových spurtů. 

Precizně připravená trať přírodního okruhu v údolí libušského potoka byla před závodem i v průběhu dne zkropena několika dešťovými přeháňkami, což představovalo oproti minulým, prašným rokům vítanou změnu v podobě téměř ideálního, lesního, závodního povrchu zpestřeného nefalšovaným cyklokrosovým blátíčkem na loukách. 

V hlavních kategoriích mužů a žen si z Libuše odvážejí vítězství Petr Šich (Moravec Team) a Eliška Drbohlavová (Lawi Junior Team). Sledovaný byl kvalitně obsazený závod juniorů, který ovládnul Patrik Černý, český reprezentant a 24. muž mistrovství světa v Les Gets, před Václavem Naxerou (oba Expres.CZ/Tufo Team Kolín) a Matějem Vikem z pražské Dukly.  

„Registrační systém zaznamenal pro libušský závod rekordní počet startujících jezdců. Pro domácí a zároveň pořadatelský tým SK Velo Praha to představovalo jistou obavu, protože možnosti zázemí závodu jsou v Libuši už několik let daleko za potřebami a vysokou návštěvností seriálu, nicméně díky toleranci a disciplinovanosti účastníků se vše podařilo zdárně zvládnout,“ ocenil ředitel seriálu Viktor Zapletal.

Před závěrečným závodem, který se uskuteční v neděli 25. září v Motole, je naděje na zisk celkového prvenství ve většině kategorií v možnostech více jezdců. Závodní loterie i zvládnutí finálového závodu, který určí držitele unikátní trofeje s pražskou dlažební kostkou, tak budou divácky velmi zajímavé. Motolský závod bude také Akademickým mistrovstvím České republiky s potvrzenou účastí řady českých reprezentantů.

Výsledky 5. kola Pražského MTB poháru jsou zde.

Přihlášky na 6. závod Pražského MTB poháru v Motole najdete tady.

foto: Pavel Křikava

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *