Klikněte pro hledání

Běhy

Pražská štafeta rozběhá znovu Stromovku

Sdílet

Po třech letech se vrací oblíbená Pražská štafeta. Pro čtvrtek (23. 6.) nabídne podvečerní běžecký happening, který můžete pojmout jako první část báječného dne. Po doběhu a občerstvení (startuje se v 18 hodin) se dá totiž jen o pár kroků dál vyrazit na festival Metronom, kde vystoupí třeba i Nick Cave.

Už popáté se poběží 4×5 km, tedy sdílený běžecký zážitek, týmová záležitost v tak individuálním sportu. „Je to trošku jiný projekt než naše ostatní závody, maraton a půlmaratony. Cílíme na jinou skupinu, rodinnou, přátelskou, zážitkovou, emoční. A zájem nám potvrzuje, že to funguje,“ říká Tomáš Mirovský, ředitel závodů RunCzechu. „Štafeta je oslavou běhu a života,“ dodává Carlo Capalbo, zakladatel a šéf RunCzechu.

Před třemi lety tu v nejúspěšnější sezoně štafetově běhalo po tři dny a víc než deset tisíc lidí, dalších deset tisíc je přišlo povzbudit! Letos už čtyři tisíce běžců vyčerpaly kapacitu startovních čísel, ale pořadatelé mají připravenu čekací listinu, z níž jistě uspokojí žadatele i na poslední chvíli.

Právě s ohledem na zmíněný hudební festival v severní části Výstaviště se posunul pětikilometrový okruh. „Toho kopce si nemůžete nevšimnout,“ usmívá se trošku ďábelsky Jiří Ježek, nejlepší paralympijský cyklista historie, který teď docela hodně běhá a na Pražské štafetě ještě ani jednou nechyběl.

„Do štafety mě vzal Birel, chceme si to užít. Tahle štafeta je ideální na vyzkoušení atmosféry běžeckého závodu, aby vás to motivovalo dál. Mám zkušenost, že po první účasti a ochutnání neznámé zkušenosti se rozběhala jedna celá banka,“ dodává Ježek.

Organizátoři vypisují i kategorie pro bankéře, obchodníky, diplomaty a všechny záchranáře. V závodním epicentru postaví týmové boxy, účastníky vybaví tričky, batůžky, občerstvením i piknikovými boxy a dekami. Ideální příležitost pro firemní nebo kamarádský teambuilding.

Více info na www.runczech.com

foto: RunCzech

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *