Klikněte pro hledání

Běhy

Chystá se tropické déja vu pod jizerským Smrkem. Běžíte 7 pohoří?

Sdílet

Na Smrku jako na Tobruku se jmenovala loňská naše loňská reportáž z běžeckého závodu 7 pohoří v Jizerských horách. Rok s rokem se sešel a v sobotu (18. 6.) se chystá, zdá se, déja vu. Brutální tropy zcela jistě prověří nejen běžeckou formu účastníků druhého dílu seriálu.

Nemění se ani základní parametry. Centrum závodu bude v rekreačním areálu v Bílém potoku, nejdelší trasa měří 27 km a nabídne převýšení 1300 metrů. Kratší šestnáctka má 610 metrů a „malá“ dámská Kari Traa run 8,8 km s 330 metry. „Určitě budeme mít dost vody a přemýšlíme i o zvýšení počtu původně plánovaných občerstvovacích stanic (loni byly tři, pozn. aut.), ale vezměte si i camelbagy a opalovací krémy,“ hlásí vpředvečer značení tratí Radka Darebná, šéfka organizačního týmu závodu.

Okruh vytyčený Horskou službou vede přes Hubertku a Hřbitovní stráň) plně vzhůru až na top kótu celého pohoří Smrk (1124 m). Dále pak na Rapickou horu (708 m), pod vrchol Měděnce (777 m) a tady začne křížit proslulé bike traily v listnatém a smrkovém lese. Postupně se dostane nad Nové Město pod Smrkem, odtud pak nad Libverdou přes Svinský vrch (757 m) a Kočičí kameny zpět do Bílého Potoka.

Zkrátka epická poznávačka po severních méně objevených svazích Jizerských hor při polské hranici pod dohledem zdejšího tajemného patrona, zvaného Muhu. Jistota výživného terénu s traily a minimem zpevněných cest. Závod má tradiční časový harmonogram se startem v 11 hodin, časový limit na hlavní trase činí čtyři hodiny.

Loni vyhrál 23letý mladík Jiří Charbuský za neuvěřitelných 2:30 před bývalým reprezentačním biatlonistou Lukášem Kristejnem. Mezi ženami tu potvrdila skvělé parametry bývalá juniorská mistryně světa v běhu na lyžích, aktuálně šampionka překážkových běhů, Zuzana Kocumová (2:52!). „Takhle špatné pocity jsem při běhu snad nikdy neměla,“ říkala… Teď se chystá i třeba stále výborná veteránka Táňa Metelková, druhá v prvním letošním závodě v Orlických horách, a další pravidelní účastníci.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *