Klikněte pro hledání

Kola

Turek vyhrál poslední zimní virtuální Kolo pro život. Sáblíková se narámně protáhla (i bavila)

Sdílet

Virtuální závodní scéna je nekonečná… Favorizovaný profík Daniel Turek (Team Felbemayr/Simplon Wels) se zkušeností z Israel Cycling Academy potvrdil své přechozí výkony a zcela ovládl poslední z třídílné série virtuálního Kola pro život, který se jel na znojemské trati. Kromě obýváků, garáží, balkónů a ložnic po celém světě se odehrával mimo jiné i ve Ski&Bike Centru Radotín.

Na 27 km dlouhé trati, která měla start na znojemském náměstí, si skvělý silničář Turek pod dohledem televizních kamer dokázal poradit se všemi soupeři a s časem 35:47,3 porazil v mocném finiši o 6 sekund Jaromíra Skálu z týmu Rouvy/Specialized. „Nevěděl jsem, jaký je Jára špurter, v posledním kilometru jsme oba čekali, ale pak jsem zkusil zrychlit a naštěstí to stačilo,“ řekl chvíli po dokončení závodu Daniel Turek. „Jelo se mi docela dobře, ale až budu za dvě hodiny doma, tak to asi trochu pocítím. Přesto super zážitek,“ dodal vítěz. Mladý strakonický závodník Jaromír Skála výkon svého přemožitele ocenil. „Jeho nástup v polovině závodu jsem sotva zachytil, cítil jsem, že tahám za kratší nit. Před cílem za to vzal a na to už jsem neměl odpověď,“ konstatoval.   

Doma závodila taky rychlobruslařská královna Martina Sáblíková, jejíž cyklistická kariéra „proslula“ i ohromným faux paux se startem na olympiádě v Riu… Sotva týden po skončení rychlobruslařské sezony předvedla ale skvělý cyklistický výkon a pochvalovala si, že ve virtuálním pelotonu se kolem ní míhala i jí známá jména jako Jirka Ježek nebo reprezentační kouč Tomáš Konečný, s nímž se držela až do posledních minut, než ji poodjel.

 „Super závod. Mně kopce celkem jdou,“ usmívala se. Dokončila v čase 40:42,9 jako nejlepší žena celkově 61. v absolutním pořadí. „Bylo to zvláštní, jela jsem takhle poprvé a neměla kolem sebe nikoho a jen sledovala obrazovku před sebou. Jak mi kolo samo přidávalo a ubíralo zátěž, ani jsem nevěděla, jak mám přehazovat, ale pak jsem si zvykla. Jet s někým, ale zároveň sám, protože v pelotonu jsem obvykle docela posránek, to my vyhovovalo,“ vyprávěla.

„Rozjela jsem to docela rychle, po týdenním volna jsem šla trošku do plných. Po sedmi minutách jsem s tím bojovala, ale pak se tělo rozjelo a šlo to. Na rovinky nemám převody, ale kopce jsem podřadila a jelo se mi pěkně. Na trénink se sledováním wattů to byl velký zážitek,“ doplnila ještě nadšeně. „Jsem moc ráda, že jsem to dojela a vykoukly na mě nějaká čísla. Snažila jsem někoho dojet a taky aby mi nikdo neujel. Bezvadný, jsem toho plná.“

Do závodu na platformě Rouvy se zapojili přímo v radotínském cykloobchodu i Kristian Hynek nebo Jiří Ježek. Celkem do závodu vyrazilo 309 lidí z 36 zemí.  Jejich možnosti trénovat a bavit se s aplikací Rouvy se navíc v letošním roce ještě znásobí. „Celkem plánujeme vydat 12 000 km nových tras, většinu ve spolupráci s organizátory závodů. Tak, aby se lidé mohli během roku připravovat a pak si venkovní závody užít,“ řekl Petr Samek, šéf a spolumajitel vimperské firmy VirtualTraining, která aplikaci vyvíjí. 

Výsledky najdete zde

Na záznam závodu se můžete podívat zde

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *