Klikněte pro hledání

Kola

Ku tanci se Starou dámou. L´Etape by Tour de France pro všechny míří do Česka

Sdílet

Česko se může těšit na výjimečný cyklistický zážitek. V sobotu 5. června 2021 bude Praha společně se Středočeským krajem hostit projekt L’Etape Czech Republic by Tour de France. Seriál amatérských cyklistických závodů, při němž účastníci vyvolají jedinečnou atmosféru Tour de France, se dostává poprvé do středoevropského region, příští rok se pojede I na Slovensku.

Akce je v této podobě organizována v 21 vybraných zemích světa napříč kontinenty, naposledy se jelo ve čtvrtek v Mexiku, kde se objevil i legendární Alberto Contador – dále se šlape v Austrálii, Jižní Americe, Evropě (Francie, Velká Británie, Švýcarsko, Španělsko) a účastní se celkem okolo padesáti tisíce cyklistů všech výkonnostních kategorií.

Start L’Etape du Tour 2015 v Saint-Jean-de-Maurienne ve Francii.

Prestižní akce pod hlavičkou jednoho z nejslavnějších sportovních eventů historie umožní nadšeným sportovcům osahat si svět profesionální cyklistiky a dopřát si exkluzivní víkend pro sebe i své nejbližší. Reálné kulisy velkého závodu, účast top cyklistických hvězd a také festival sportu s obrovskou mediální odezvou. To je L´Etape Czech Republic by Tour de France, kterou v Česku uspořádá Petr Čech Sport, současní majitelé bikového seriálu Kola pro život.

Samotný závod se pojede v sobotu 5. června 2021. Základem budou dvě závodní trasy – ta náročnější nabídne účastníkům 130 kilometrů, kratší varianta zavede cyklisty na 90kilometrový okruh. „Start závodu bude v Praze, většina trasy pak povede po nejkrásnějších lokalitách Středočeského kraje,“ uvedl šéf organizačního týmu Přemysl Novák.  “Připravujeme projekt jako celoroční záležitost, finálový závod s cyklistickým festivalem pak bude úplným vrcholem. Je naplánována spousta akcí na podporu cyklistiky. S pomocí L´Etape chceme představit cyklistiku jako ideální variantu trávení společného času, při které se pojí zábava, zdravý životní styl i starost o ochranu přírody. Jednou z doprovodných aktivit bude takzvaný Bootcamp, díky němuž dostanou účastníci možnost trénovat po několik měsíců na závod s radami a osobními zkušenostmi cyklistických profesionálů.“

Naposledy se jelo minulý týden v Mexiku a byl u toho i Alberto Contador.

Ambasadory projektu se staly dvě významné sportovní osobnosti – trojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení a také nadšená cyklistka Martina Sáblíková, společně s ní pak elitní český cyklista Zdeněk Štybar, vítěz etapy na slavné Tour.

„Cyklistiku  miluji, je to nejen můj doplňkový sport, ale také celoživotní vášeň. Tour de France pravidelně sleduji, všichni jezdci v pelotonu mají můj absolutní obdiv. Moc dobře vím, jak tento sport může bolet. Pokud mi to program jen trošku dovolí, určitě bych byla ráda na startu. Trať povede krásnými lokacemi, navíc pod hlavičkou Tour de France se opravdu nezávodí každý den,“ uvedla Martina Sáblíková.

Tu v podobném duchu doplnil také Zdeněk Štybar. „Tour de France je jednoduše pomyslným vrcholem cyklistického světa, je to meta. Je to také obrovská dřina a bolest. Zároveň neskutečná atmosféra a pohlcující energie. Vzpomínky jsou stále živé, Tour se člověku jednoduše dostane pod kůži. Stejně jako Martina budu svůj program na rok 2021 teprve tvořit, ale tuto akci budu mít v diáři i hlavě.“

Martina Sáblíková a Zdeněk Štybar jsou tvářemi české L´Etape TdF

Zájemci o účast na prestižní cyklistické akci L’Etape Czech Republic by Tour de France by neměli váhat. Předprodej voucherů na závod začal již v pátek 21. srpna pro čtenáře iDNES Premium. Od pondělí 24. srpna od 9 hodin se brány otevřou všem cyklistickým nadšencům na webu ticketportal.cz.

„V první fázi nabídneme 500 exkluzivních míst na každou z tras. Zájemci si tak mohou zajistit voucher dopředu a následně jej využít v procesu registrace. Ta startuje na oficiálních stránkách závodu 14. září,“ vysvětluje Novák. „Ti, co si zakoupí voucher, mají místo v závodě garantované, nicméně platnost voucheru je omezená koncem února 2021.“ První vlna startovného nabízí krátkou trasu za 1690 Kč, delší pak za 1990 Kč. Po vyprodání tisícovky míst se cena zvýší na 2090 Kč, respektive 2490 Kč.

„Jsem rád, že se nám podařilo pro Česko tuto akci vybojovat.  Tour de France logicky o svůj brand pečuje a velmi pečlivě si tak vybírá partnery ke spolupráci. Jednání probíhala poměrně dlouhou dobu, hlavním důvodem udělení licence do našich rukou byla v konečném součtu zkušenost a také široké portfolio již organizovaných akcí,” řekl David Trávníček, statutární ředitel pořádající Petr Čech Sport a zároveň předseda představenstva Sport Invest Marketing.

Veškeré informace jsou k dispozici na webu www.letapeczech.cz.

foto: Vlastimil Vacek

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *