Klikněte pro hledání

Kola

Ráfek se loučil, Bike ranch/Kross team pokračuje, stejně jako jeho seriál

Sdílet

Do třiadvacáté sezony vstupuje Bike ranch/Kross team, formace spojená s tradiční značkou už trojice pražských velocenter Michala Douši. Jaký konec, takový začátek – podobně jak se loučilo na podzim, zahajovalo se nyní – v oblecích a šatičkách na půdě partnerského hotelu Diplomat.

Druhým rokem se budou sedlat polské stroje Kross, které na letošní rok připravili olympijské modely Tokio. K tomu kola Kastar, dresy od Sýkory atd. A i když až pod pět kruhů nejlepší závodníci týmu nemíří, cíle mají vysoké. Vždyť za loňský rok mají dorovnávat oceněníhodných 77 výher a 211 pódií v závodech na půdě osmi zemí.

Po šesti letech opouští tým Marek Rauchfuss, zvaný Ráfek, který se stěhuje do Ethic Sport teamu Znojmo za dalšími výzvami, a parťáky Jirkou Křivánkem a Pavlem Boudným. „Byly to krásné roky, děkuju,“ přišel osobně potřást rukou a na památku převzal zarámovaný dres s podpisy spolubojovníků. Takové konce nejsou úplně běžné nejen v českém bikingu…

Týmovou jedničkou tedy zůstane dáma. Jana Pichlíková loni vyhrála celkově český pohár v maratonu (na mistráku se musela po dvou letech sklonit jen před profesionálkou Jitkou Čábelickou) i Kolo pro život a v říjnu nečekaně získala světový titul v Xteře, terénním triatlonu na Havaji ve věkové kategorii 30-34 let.

„Po návratu jsem musela dohánět práci. Neměla jsem ani chvilku volna. A teď mi zase chybí sníh a běžky,“ posteskla si. „Rok od roku je to s regenerací horší, ale pokračuju a těším se na další závody,“ dodala strakonická kartografka. Vzhledem k tomu, že si zlatem z Havaje rovnou zajistila místo na startu v roce 2020, čeká ji opět pěkná fuška. Ke kolu přibyde vážněji plavání i běh.

Zajetou stopu s důležitou rolí posilovny neopouští zkušený vítěz Českého poháru v maratonu Michal Bubílek. V áčku ho doplní jeho nadějný 18letý svěřenec Adam Lávička a původem běžec a „světe div se“ při jeho věku téměř nedotčený sociálními sítěmi, Jakub Šimek, vítěz Bike ranch cupu.

Michal Bubílek na Malevilu.

Další kvarteto ve složení Tomáš Bouda, Marek Slavíček, Vojtěch Dobšovič a Michal Vlášek vytvoří béčko. Vlášek proto, že se chce věnovat i roli otce, ale po úspěších v Gigathlonu se letos přihlásil v rámci přípravy na drsnou švýcarskou megaverzi také na Ironmana do Barcelony.

Pokračuje totiž spolupráce se spřízněným triatlonovým klubem CSG tri team. Jeho lídr Lukáš Pazdera bude startovat mj. na mistrovství světa na střední trati na Novém Zélandu. A týmové dresy budou vidět hojně zásluhou široké a rodinné hobby sekce.

Klubová sounáležitost se upevňuje i v juniorském týmu, tvořeném dětmi od 6 do 13 let, které v Praze koučuje hlavně Vojtěch Dobšovič. Přes zimu se scházejí v tělocvičně, přes rok jezdí společně až třikrát týdně na kole, účastní se závodů a vydávají se i na letní tábory.

Už sedmý rok se pojede Bike ranch cup, seriál šesti závodů ve Višňovce na pražském Jarově s unikátní strukturou. Účastníci jsou hodnoceni ve čtyřech ligách (a jedné ženské) podle výkonnosti. Na finále se tu objevili i hvězdy české scény jako Kristián Hynek, Martin Stošek nebo Jan Škarnitzl.

„Do poslední chvíle jsme ladili termíny, abychom se nekřížili s dalšími závody. Vylepšili jsme okruh, i když to stálo velké nervy a dohady se zelenými. Ale jsme rádi, že oblíbenost stoupá. Když si den po závodě čtu ohlasy, potěší mě to,“ řekl Michal Douša. Takže si zaškrtněte v kalendáři: 19. 4., 17. 5., 27. 6., 16. 8., 20. 9. a 4. 10.

foto: archív, Aleš Bubílek

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *