Klikněte pro hledání

Kola

Pražský MTB pohár chystá vyhlášení letošní sezony a už zná termíny té další

Sdílet

Osmou sezónu odstartuje v roce 2020 obnovený seriál závodů v olympijském cross-country horských kol pro všechny věkové i výkonnostní kategorie cyklistů – Pražský MTB pohár. Už zná termíny.

Pořadatelé připravili komunitě bikerů z celého Česka nabídku šesti podniků, včetně finálových, dvakrát bodovaných závodů v Libuši a Křeslicích. Pražské pohárové závody budou v příštím roce obohaceny o novou lokalitu v údolí potoka Botič – Křeslice. Lákadlo tvoří ale jistě už úvodní závodní víkend na Zličíně, který se pojede na dvou rozdílných tratích. Kalendář naopak opustil Jeneč.

Chybět nebude ani tradiční slavnostní večer s vyhlášením výsledků, kde nejlepší jezdci obdrží ojedinělý pohár s pražskou dlažební kostkou.  Letošní slavnost se blíží – už 15. listopadu.

Týmové soutěže Pražského MTB poháru se v letošním roce účastnilo rekordních 37 celků a až do posledního závodu nebylo jisté, která sestava ovládne celkové pořadí. Do dvou posledních, dvojnásobně bodovaných podniků v Libuši a na Zličíně vstupovalo pět klubů s minimálními bodovými rozdíly a tedy s určitými ambicemi na celkové vítězství.

Díky výborně zvládnutým finálovým závodům a stoprocentnímu bodovému zisku tří jezdců v rozdílných závodních kategoriích, si nevšední pohár odveze pořadatelský Nutrend/Specialized Racing.

Druhou příčku obsadil středočeský Expres CZ Tufo Team Kolín, který přišel o celkové vedení až v posledním závodě a pohár za třetí místo si odvezou vítězové z minulého roku, Adastra Cycling Veltež.

„Máme samozřejmě radost, že jsme dobře zvládli finálové závody, měli jsme štěstí na dramatický závěr celé soutěže a pomohlo nám zaváhání předních jezdců ostatních týmů. Náš tým je ale hlavním pořadatelem celé soutěže a necítili bychom se dobře, kdyby cena spojená s vítězstvím v soutěži týmů připadla nám. Rozhodli jsme se tedy, že vítězný poukaz od společnosti OK Tours věnujeme dětskému týmu a vybrali jsme si stále se zvětšující skupinu šikovných dětí – bikovou přípravku Dukly Praha, a věřím, že jim tím alespoň trochu pomůžeme zkvalitnit přípravu na další sezónu.“vysvětluje rozhodnutí šéf a trenér vítězného týmu Viktor Zapletal.

Ocenění získá i Objev roku, Trenér roku i Tým roku 2019. K cyklistickým legendám, trenérovi Pavlovi Vršeckému, mnohonásobné mistryni světa Bohunce Lomové a cyklokrosaři Miloslavovi Kvasničkovi přistoupí další velká osobnost české cyklistiky do Síně slávy Pražského MTB poháru. Pražský cyklistický svaz udělí navíc každoroční ocenění Osobnostem pražské cyklistiky v disciplínách: silnice, dráha, MTB, BMX, cyklokros, sálová cyklistika a handicapovaní cyklisté. Kapacita je omezená a pořadatelé už teď hlásí plno…

Celkem bude na slavnostním večeru Pražského MTB poháru uděleno 81 pohárů s pražskou dlažební kostkou. Poháry provází zajímavá historie, jde o ručně vyráběná díla, pro každý ročník v jiném designu. Ten letošní je inspirovaný blížícím se olympijským svátkem v Tokiu 2020 a pohár připomíná olympijskou pochodeň.

Tomket Pražský MTB pohár 2020

1. sobota  11. dubna        Zličín

2. neděle  12 dubna         Zličín

3. sobota    9.května        Kbely – Přebor Prahy

4. neděle    7. června       Beckov

5. sobota    5. září            Libuš

6. neděle    6. září            Křeslice

7. pátek    13. listopadu  Lidový dům Kbely slavnostní večer a vyhlášení Pražského MTB poháru 2020  

Foto: Barbora Klap

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *