Klikněte pro hledání

Běhy Cesty Kola

Český tým je v akci na nejtěžším závodě světa Adventure Race na Fidži

Sdílet

Na nejtěžším závodě světa Eco-Challenge Fiji bojuje v těchto zářijových dnech český tým pro Adventure Race ve složení Tereza Rudolfová, Jan Císař, Pavel Paloncý a Jan Obuškevič. Na tichomořských ostrovech se utká 60 závodních týmů z 30 zemí světa.

Jak samotný podtitul závodu slibuje, čtyřčlenné smíšené týmy si během dvanácti dní non-stop závodění sáhnou až na úplné dno. Na 647 km dlouhé trati musí celý tým postupovat společně, překonat divokou džungli, plavit se na tradiční oplachtěné kánoi, projet ostrovy na kole, a k tomu všemu lézt, slaňovat, ale také třeba sjíždět divokou vodu.

„Navigace mezi jednotlivými kontrolními body a také strategie odpočinku jsou velmi důležitou součástí závodu. Pokud má tým přetnout cílovou pásku, musí být kompletní. Spolupráce ve stresu a absolutním vyčerpání je klíčová pro úspěšné zdolání závodu,“ říká Tereza Rudolfová, která zastupuje „něžné pohlaví“ v týmu.

Lokalitu pro 25. ročník závodu vybrali pořadatelé záměrně na jednom z nejodlehlejším míst planety, na Fidži. „Trasa závodu je opravdu úchvatná, ale neskutečně náročná“, slibují organizátoři. Ostrovy pokrývá prales, týmům bude v postupu džunglí pomáhat třeba také mačeta.

Český tým zastupují zkušení Adventure Race závodníci, kteří ať už společně nebo v různých týmech úspěšně zdolali několik závodů mistrovství světa. Z posledních let připomeňme tyto výsledky: 4. místo MS Adventure race Reunion 2018 (Rudolfová), 9. místo MS Adventure race USA 2017 (Rudolfová, Císař), 15. místo MS Adventure race Austrálie 2016 (Rudolfová, Obuškevič, Císař), 11. místo MS v Adventure race Brazílie 2015 (Obuškevič, Paloncý). Poprat se s nástrahami divočiny na druhé straně zeměkoule bude jejich další výzvou.

Neopakovatelná dobrodružství, drama a příběhy během závodu bude zachycovat tým producenta Baera Gryllse (Man vs. Wild) Lisy Hennessy a Marka Burnetta, desetidílná série MGM televize bude mít světovou premiéru začátkem roku 2020 na Amazon Prime Video.

Foto: Honza Žák

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *