Klikněte pro hledání

Kola

Zlatá remíza u Stříbrného rybníku. Prima cup maratonů horských kol začal v Hradci Králové

Sdílet

Pestrá a zábavná 67 km trasa městskými lesy prvního Prima Cupu sezony byla napínavá až do samého závěru. Ve stejný čas protnuli cílovou pásku maratonský mistr ČR Lubomír Petruš z týmu D2 Mont/Merida a český šampion v olympijském cross country Marek Rauchfuss (Česká spořitelna/Accolade). Oba jezdci projeli zcela identicky cílovou čáru, a protože rozhodčí nedokázali vybrat vítěze, tak se oba postavili trochu netradičně na nejvyšší stupeň.

Petruš má za sebou Cape Epic, Rauchfuss už několik závodů ve Španělsku. Třetí skončil v cíli v areálu Stříbrného rybníka Karel Hník (D2 Mont/Merida). Další jihoafrický veterán Filip Adel (Superior) dojel šestý. Mezi ženami dominovala na trase A Karla Löffelmann (Česká spořitelna/Accolade), která zvítězila s časem 3:01:06, absolutně ji patří 40. místo. Za ní se umístily Adéla Šmídová z Training&Food a Lenka Štolbová z Endorphin Republic.

Desetidílný seriál maratonů horských kol Prima cup započal v malebném prostředí historického centra Hradce Králové. Sjelo se téměř tisíc účastníků! Výzva pro všechny byla za slunečného počasí vytyčena ve třech variantách – 67 km, 47 km a 15 km.

Na trase B dominoval Matyáš Veber z Merida BikeRanch Team Junior, zatímco mezi ženami se v této kategorii blýskla nejlepší Karla Nováková z Eleven Head CST Cyklolive. Trasu C, kterou si jako svou výzvu vybrala i primátorka města Pavlína Springerová, ovládli Adam Papoušek z Bike Freaks Holice a Barbora Famfulíková z Cykloklubu Jičín.

Dalšími zastávkami seriálu Prima Cup budou 18. května Silesia Bike Marathon a 26. května Merida Stolové hory. Oba závody se uskuteční jako nejvyšší domácí soutěž Škoda Auto Český pohár v maratonu.

Podrobnosti o celém seriálu naleznete na www.iprimacup.cz.

foto: Prima Cup, Jan Reiner

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *