Klikněte pro hledání

Běhy

Trail Running Cup 2024 má kalendář a kompletní startovné za bezva cenu

Sdílet

Nejstarší český seriál zážitkových přírodních běhů TRAIL RUNNING CUP má kalendář na příští už třináctou sezonu. Zařazeno je šest tradičních závodů s jedinou termínovou změnou. Brdský půlmaraton (z Kytína) se namísto května poběží v srpnu. „Hledali jsme volnější termín a ke konci prázdnin jsme vždycky závod pořádali,“ vysvětluje přesun Martin Dvořák, ředitel seriálu a tvůrce tratí. Startovné na jeden závod stojí 400 Kč s předstihem a 500 Kč na místě, na celou sérii zůstává speciální 2000 Kč.

Začne se jako obvykle březnovým Trailem Praha na Petříně (10/5 km), který tvoří jarní trojkorunu s „rovnými“ Kbely a Pečkami. Vrcholným podnikem bývá Krkonošská 50 (+ půlmaraton) první srpnovou sobotu ze Skiareálu ve Svatém Petru. Následuje tedy Brdský půlmaraton (+9 km). Na podzim se pak pokračuje Půlmaratonem Český les z Nemanic (+9 km), oblíbenými Motolskými jamkami (10/5 km) a závěr přinese adventní individuální maraton Praha – Dobříš (+9 km). Startovné na všechny závody bude stát od nového roku 2950 Kč.

„Začínali jsme podporou a zastřešením už existujících závodů, ale postupem času jsme postavili vlastní závody, jejichž charakter držíme komplet podle našich představ. Jsme běžci, děláme závody pro běžce, kteří touží především po zážitku. Absolutní výkon není úplně nejdůležitější, proto i lehce upravujeme zaběhlé okruhy,“ vysvětluje Martin Dvořák, bývalý špičkový plavec a triatlonista, mistr světa v kvadriatlonu, tvůrce tratí.

Také proto bohužel vypadly regiony jako Ještěd, Dolní Morava nebo Lipno, které Trail Running Cup sice běžecky objevil, ale časem v nich komercionalizace převálcovala atraktivní přírodní výjimečnost. „Zato chystáme užší spolupráci se spřízněnými přírodními běhy. Nechte se překvapit, dáme včas vědět,“ dodává Dvořák.

Clkové pořadí seriálu TRC 2023 vyhrál Zdeněk Beck, komplet ho najdete zde.

Trail Running Cup 2024

16. 3. Trail Praha,

3. 8. Krkonošská 50,

24. 8. Brdský půlmaraton,

12. 10. Půlmaraton Český les,

3. 11. Motolské jamky,

7. 12. Maraton Praha – Dobříš

foto: Martin Wawrzyczek

reportáž z Krkonošské 50 je zde a z maratonu Praha-Dobříš tady.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *