Klikněte pro hledání

Cesty Lyže

Dynafit Radical PrimaLoft. Zimní teplá bunda do akce

Sdílet

Nové skialpové boty Radical od Dynafitu nakročily loni razantně a nekompromisně do sezony už s předstihem. Následuje je i kompletní sada oblečení, stvrzující v akci filozofii značky „for athletes by athletes“. Teplou bundu využijete s radostí celou zimu. Na horách, ale bezpochyby i ve městě.

Nekopíruje aktuální trendy péřovčiček s prošívanými „pneumatičkami“ všeho druhu. Základní forma vyhlíží jednoduše, až ji nevnímáte. Jasně, mírně nadýchaná, musí ohřát. Délka do pasu s lehkým stažením, zahřeje ještě bedra, ale už nebrání v pohybu na kyčlích. Kapuce perfektně integrovaná do střihu, když potřebujete ochránit hlavu až po bradu, převléknete, ale ani s plně dotaženým zipem nepřijdete o výhled. Dvě boční kapsy na svrchní části, jedna hluboká náprsní uvnitř.

Ale potěší vás a brzy si zamilujete pár detailů. Zipy mají i v rukavicích snadno uchopitelného jezdce, který „drandí“ lehce i při lehkém namrznutí. Manžeta rukávu těsně obepne i útlé zápěstí, přitom nestahuje, ale zvnějšku zůstane skrytá pod celým zatepleným rukávem. Tím skvěle zabraňuje úniku tepla i při pohybu. Límec je zevnitř obalený vsadkou – „šálem“ z přítulnějšího materiálu, zároveň odolnějšího pro tření s vousy a vlasy. Linka nad rameny přispívá stabilnějšímu usazení. Na místě druhé náprsní kapsy zevnitř máte mezinárodní emergency telefonní seznam J.

Skvěle obslouží a funguje v zimě – nemyšleno roční období, i když jste v pohybu. Tedy primárně nezávodní skialpy, ale i sjezdovky. Teplo zajistí ve všech podmínkách, protože je větruodolná a poradí si i se sněžením a deštěm. Výplňový materiál Primaloft dokáže reagovat při výstupu, pobytu na vrcholu/větru i cestou dolů.

Při složení do batohu zabere malý objem a po rozbalení brzy získá původní tvar a izolační vlastnosti. V materiálu se využívá i vlákno Dynastretch, takže vůbec necítíte omezení v různých druzích pohybu. Což se snadno vnímanou lehkostí tvoří zásadní benefit ve srovnání s často používanými přece jen tužšímu technickými hardshelkami. Jen pozor na hrany lyží nebo ostřejší přezky batohů, škoda pak slz nad zbytečnou trhlinou.

Z barevných kombinací je aktuálně nejsnáz dostupná oranžová s „naftově“ tmavě modrou, pokud chcete ladit s botami, pak volte žlutou a tyrkysovou. Velikostně odpovídá linii Dynafitu (M pro 180 cm), i při objemovém charakteru sedí hodně na tělo. Koupíte napřímo nejlíp v řetězci Rock pointu, Harfa sportu v Praze nebo Runsportu v Lanškrouně pod Orlickými horami, dál i třeba Outdoor Distribution v Benešově u Semil. Objednat lze i napřímo z distribučního centra v jihotyrolské metropoli Bolzanu, balíček by měl dorazit do týdne.

Dynafit Radical PrimaLoft

teplá bunda

váha: 406 gramů

materiál: nylon 20d, Dynashell Ultra light, Primaloft, Silver Active Insul 60G a 80G, Dynastretch denim

barevné variace: bleděmodrá/tmavěmodrá, žlutá/černá, žlutá/tyrkysová, šedá/černá, tyrkysová/tmavěmodrá

cena: 260 eur/od 6100 Kč

foto: Michal Beránek, Martin Stádník

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *