Klikněte pro hledání

Cesty Kola

Maloja SteinpilzM. Triko „zlatý podzim“ nejen na bike

Sdílet

Co teď nejvíc využijete? Oblečení na chladný podzimní den, už i větrný a nejmíň s krátkou přeháňkou. Kolik jich letos bude? Proto jsme do testu vzali barvu Golden Fall – Zlatý podzim. Univerzální cyklistické triko s dlouhými rukávy Maloja SteinpilzM oživuje sportovní šatník aktuálními trendy.

Charakterizuje ho fortelnější přesto dokonale funkční matroš. Nepropustný, ale rychleschnoucí. Ani ne volný, ani přiléhavý, přitom zásluhou čtyřsměrného streč vlákna elastický v jakékoliv situaci dle potřeby. Rukávy má hodně, vlastně až skoro předlouhé. Stejně tak záda, kde však chybí klasické cyklokapsy.

Nejlíp ho využijete na delší klidně celodenní aktivitu, kde se zapotíte, odvádí vodu a rychle schne. Ale není to úplně závodní propocovací dres. Naopak klidně ho můžete podložit první vrstvou jemnějšího prádla, anebo překrýt svrchní bundou. Zafunguje ve všech alternativách.

Ostatně primární určení odpovídá nejvíc první variantě – gravel, enduro a eMTB. Na namáhavějšího a vytrvalejšího horáka se taky dá, zvládne i silničku, dokonce výběh nebo skialpy. To můžu potvrdit. Na rozdíl od obvyklých cyklistických dresů je univerzálnější střihem, celý formátem i funkcí. Ostatně sám výrobce ho řadí do kategorie multisportovní top.

To však německé značce Maloja, bavorskému stylotvorci, nesoucímu v názvu švýcarský počasotvorný průsmyk coby symbol pohody, nestačí. Triko je součástí letošní řady Soul in Woods, Duše v lesích. A přesně naplňuje jeho filozofii. Designově vládne barva a střih s pouze drobnými detaily – logem značky na zádech a rozděleným nápisech na rukávech. Maloja pořád drží 70% produkce v Evropě, což je u textilu pozoruhodně vysoké číslo.

Oč samo triko na popis skromnější, o to však má bohatší přesah. Nabízí se vytvoření kompatibilního celku s rámem kol gravelu a 100 mm fulla korejské značky WiaWis na Sramu GX. Tu letos jezdí i profíci z elitního biketýmu Maloja Pushbikers, jehož barvy hájí i naši borci Karla Štěpánová a Jan Vastl. Maloja už navrhla ve spolupráci se značkou Kästle, rakouskou orlicí v českých rukách, vlastní lyže. Teď tedy kola… Fajnové kousky s cenami 6700 a od 5500 eur. Spoluvytvářející komunitu, vycházející ze společné vášně. To vůbec není jen módní „značková“ slepota. Ostatně v českém Levelsportu, zastoupujícím značku Maloja, si rám osadili po svém komponenty LSK, Spank a Supacaz.

Každý kousek Maloja je kreativním originálem – ostatně Steinpilz znamená v překladu „huba“. V pravidelných intervalech (tím spíš pro různá období i aktivity)  si zasloužíte upgrade outfitu. Pořídíte u prodejců značky, nejširší portoflio nabízí Ski&Bike Radotín.

Na kolo jsme testovali i Maloja HadanoM.

Maloja SteinpilzM

cyklistické uni-triko

materiál:  rychleschnoucí, čtyřsměrný streč vlákno, 77% nylon, 23% spandex

barvy: mech, černá, růžová (květ), okr (zlatý podzim)

součást tématu Soul in woods

cena: 3040 Kč

foto: Michal Beránek

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *