Klikněte pro hledání

Běhy

Běžecký Halloween u krematoria, či wellness pro nohy na závěr sezony. Motolské jamky, metropolitní trail

Sdílet

Unikátní idea, kvalitní závodnický servis a pole, a také už i tradice (devatenácti let bez žádné covidové pauzy). To vše mají Motolské jamky, „přespolní“ desítka na půdě nejstaršího golfového klubu v zemi, na jednom z nejnáročnějších českých hřišť. První listopadová neděle patří v Praze ostrému finále Trail Running Cupu, seriálu zážitkových přírodních běhů.

Můžete ho proměnit v pohodový rodinný výlet do (/na kraj) metropole. Ráno se vydáte třeba na prohlídku Hradu. Pak sem dojedete  (udržitelně) metrem na stanici u nemocnice, odkud doběhnete pohodlně za deset minut na start. Nebo dojedete dvě zastávky busem. Dopoledne vypustíte na trať děti, pak jim koupíte za odměnu občerstvení a než sami vyrazíte, pokocháte se výhledy na Prahu. A podvečer stihnete ještě obhlídnout (třeba) nákupy… Hlavním tahákem výpravy však bude jistě samotný běh, atraktivní závod.

Startovací a cílový koridor zůstává na známém místě pod jednou z centrálních puttovacích ploch. Běží se čtyři nebo dvě kola (na doprovodné pětce), celkové převýšení tak činí 184, resp. 98 metrů.  Naposledy se okruh mírně měnil loni, zmizel jeden stoupák. „Co funguje, neměníme,“ říkává s oblibou ředitel závodu Martin Dvořák. „Každá změna je k horšímu,“ dodáváme osvědčenou citaci klasika Woodyho Allena.

Odpočítávat si tedy na jednom můžete tři kopce, dva táhlejší utahováky a jeden prudší krpál před cílem. Profil v malebných lhotákovských kulisách však ani teď není vůbec snadný.  Ale zdolá ho každý, ať rychleji, nebo pomaleji, o to víc si užije.  Povrch je povětšinou úžasně měkkoučký, běží se po zelených greenech, kromě přibližně tří set metrů po lesní cestě, hotový wellness pro nohy po náročné sezoně (nebo před jejím naklánějícím se finišem).

Jen pro představu: Loni zvítězili Jiří Miler (36:29) a italská vědátorka Eugenia Boffová (43:59), i na doprovodné pětce se ukázala rekordní téměř stovka účastníků. Konalo se tu i mistrovství ČR v přespolním běhu a v průběhu let se tady objevila většina hvězd českého běhu z dráhy i terénu od Evy Vrabcové a Jakuba Holuši přes Milana Kocourka a Jiřího Homoláče až třeba k Robertu Krupičkoví, olympijští vítězové Kateřina Neumannová nebo David Svoboda. Některé se na oblíbenou trať pravidelně vracejí jako například Ondřej Fejfar, který závod propaguje na svých výpravách po horských bězích i v Americe. Běží i tentokrát, jak jinak!

Předpověď počasí už směřuje k poklesu teplot a nočním mrazíkům, po teplém říjnu však férveje jistě nebudou rozblácené. Dá se běžet v libovolném obutí. Silničky sice podklouznou, ale dáte to v nich taky. Naopak jednou za rok si tady zaslouží vytáhnout ze škatule tretry nebo orienťácké speciálky, drobné hřebíčky tvoří ideální volbu.

A ještě praktické informace? Přihlášky najdete na webu www.sportgroup.cz. Kdo to zvládne včas, získá personifikované startovní číslo. Prezentace probíhá v areálu klubu od 8 hodin, každý účastník dostane fajnové běžecké triko Craft, podobný prezent v (rozumné) ceně (400 Kč předem) startovného už dávno není obvyklý. Děti začínají v 10 hodin (od 100 m pro nejmenší po 5 km pro dorostence), dospělí na 5 ve 12.30 a na 10 km ve 13.15 hodin, ihned v cíli čeká účastnická medaile.  Vyhlašuje se deset věkových kategorií (na 10 km), nejrychlejší pětkaři, ale i nejlepší Golfista a Subarista. Aktuální informace sledujte na facebooku Trail Running Cup. Tam také najdete závodní fotografie – opět zdarma.

Přihlášky a další informace, stejně jako průběžné pořadí TRC, najdete na www.trailrunningcup.cz nebo na facebooku

Přesnou mapu okruhu najdete zde.

Foto: Martin Wawrzyczek                                   

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *