Klikněte pro hledání

Kola

Bikeři v Hradci zase vyrazí na Gočárovy schody i přes řeku Orlici

Sdílet

Sezona horských kole ještě nekončí, čekají nás posledí dvě zastávky světového poháru i několik domácích podniků. Slavnostní termín 28. září patří exhibiční akci Gočárovy schody, která se uskuteční v Den české státnosti v Hradci Králové. Na devátém ročníku závodí děti, hobíci i profíci včetně českých reprezentantů.

Na trase městského okruhu v historickém centru, kde se ukázala už řada hvězd včetně třeba polské šampionky Maji Wloszczowské, čekají závodníky technické sekce včetně atraktivního sjezdu ze schodů. Ty však nebudou jediným diváckým magnetem. Celý závod obohatí umělé technické prvky, které prověří připravenost všech jezdců a přilákají davy účastníků a fanoušků. Okruh Salonu republiky, jak se Hradci přezdívá, prošel letošní rok obnovou, když se z důvodu opravy ulice v Kopečku vynechá sjezd ze schodů Kozinka. Trasu proto zpestří přejezd řeky Orlice, který si závodníci vyzkoušeli již v roce 2019. Řeku zdolají jezdci pomocí dočasného pontonového mostu.

Okruh začíná tradičně na třídě ČSA u zimního stadionu, odkud závodníci vyrazí na Velké náměstí, kde sjedou schody k zimnímu stadionu a krátkou rovinkou vyjedou Gočárovými schody zpět na Velké náměstí. Zde bude čekat přejezd, od kterého pokračují bikeři na sjezd ke Zpívajícím schodům a zpět k zimnímu stadionu, kde zdolají řeku a cestou zpět na třídě ČSA uzavřou okruh.

Akci zahájí dopolední závody pro děti do 10 let, pro něž jsou připraveny nenáročné okruhy dle věku na Velkém a Pivovarském náměstí. Po závodě je pro všechny děti připravená bohatá tombola o hračky z Pompo. Po poledni absolvují trasu početné kategorie nadšených amatérů a expertů. Hlavní program odstartuje v 16 hodin elitním závodem žen a mužů.

Elitní vítězové se opět mohou těšit na jedinečné trofeje v podobě dvouocasého lva se znakem G (Gradec). Ten je symbolem Hradce Králové a slouží k výzdobě četných architektonických objektů a veřejných prostor.

Podrobné informace o závodě naleznete na http://iprimacup.cz/23-gs/

foto: Prima Cup

Vítězové závodu Gočárovy schody

2015: Jaroslav Kulhavý

2016: Jan Fojtík

2017: Marek Rauchfuss

2018: Marek Rauchfuss

2019: Ondřej Cink

2020: Michał Topór

2021: Tomáš Ševců

2022: Marek Rauchfuss

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *