Klikněte pro hledání

Kola

Pražský pohár horských kol se připravuje na finále v Libuši. A už má kalendář 2024

Sdílet

Tradiční závod v pražské Libuši – Písnici určí celkové vítěze a majitele unikátních pohárů s pražskou dlažební kostkou jedenáctého ročníku volnočasového seriálu horských kol v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů, Pražský MTB pohár.

Přírodní bikový okruh podél potoka Písnice bude dějištěm finálového závodu, který rozhodne o celkových vítězích ve všech 24 vypsaných kategoriích, včetně prestižní soutěže týmů. Trať v Libuši je celoročně udržovaná a využívaná díky týmu SK Velo Praha, vedeného Karlem Kubínem. Nádherné, divoké údolí libušského potoka neznalého návštěvníka nutí k zamyšlení, zda se opravdu nachází v metropoli… Bikový okruh kopíruje lesní pěšiny a cesty, využívá členitý terén a obsahuje vše, co činí MTB tak vyhledávanou a atraktivní disciplínou: traily v lesních pasážích, náročný výjezd, adrenalinový sjezd i úseky, kde mohou jezdci založit a upřednostnit své tempařské vlastnosti.  

  „Trať zůstává ve většině stejná s minulými ročníky,“ informuje ředitel závodu Karel Kubín. „Ovšem mění se díky tomu, jak pracuje sama příroda, takže obsahuje celou řadu úseků, zatáček a nerovností, které budou pro jezdce novinkou. Cíleně jsme upravili okruh žákovských kategorií, který je delší, techničtější a závod tak bude spravedlivější i divácky zajímavější. Pro jezdce starších kategorií pak máme připravenou volbu přejezdu potoka, kde mohou volit brod nebo lávku,“ doplňuje.      

Finálový závod slibuje atraktivní podívanou, jezdce v jednotlivých kategoriích dělí jenom minimální bodové rozdíly, vše je otevřené a o celkových vítězích rozhodne skutečně momentální forma, připravenost a zvládnutí finále. To samé se týká sledované soutěže týmů. O pouhý bod vede soutěž pražský Rexonic před silnými mládežnickými celky Author Team Stupno a Cycling Academy Tábor. Ovšem minimální bodová ztráta dělí i řadu dalších celků a z minulosti víme, že favorizované kluby většinou nedokázaly udržet své vedení a v emotivní atmosféře a psychickém tlaku finálového závodu podlehly svým soupeřům.    

Zázemí v Libuši – Písnici nedisponuje prostorem, který by dokázal akceptovat požadavky vysoké návštěvnosti, kterou Pražský MTB pohár ve své současné podobě má. Okolí závodů je rozdělené do mnoha menších prostorů a parkovacích míst v obci Písnice, pro parkování závodníků se vyčleňuje parkoviště u základní školy v ulici Ladislava Coňka. Pořadatelé v této souvislosti prosí a žádá všechny návštěvníky a týmy o ukázněnost a důsledné respektování pokynů.

Tréninky na trati budou možné v sobotu po celý den. Rezervaci týmového prostoru žádejte na mailu: info@skvelopraha.cz. Registrace probíhá pouze online do pátku 1.9. na https://sportt.cz/register/1291.

Průběžné pořadí Pražského MTB poháru zde.

Průběžné pořadí Pražského MTB poháru soutěž týmů zde.

Termíny závodů Pražského MTB poháru 2024

sobota 6. dubna  XCC    Traily Motol             Velká cena Nutrend Specialized

neděle 7. dubna  XCO   Traily Motol             Velká cena Škoda auto  

sobota 27. dubna XCO   Bike Arena Zličín     Velká cena Café Calabrone  

neděle 28. dubna XCO   Bike Arena Zličín     O pohár MČ Praha Zličín

středa 1. května   XCO    Kbely                       Knauf Velká cena MČ Praha Kbely 

neděle 8. září       XCO    Libuš                        O pohár MČ Praha Libuš

Text: Viktor Zapletal, foto: Pavel Křikava

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *