Klikněte pro hledání

Běhy Cesty Kola Lyže

Salewa Lagorai Gore-Tex. Top “závodní” hardšelka

Sdílet

Svrchní bunda do akce patří k základům sportovně-outdoorového šatníku, nejčastěji i ve více variantách. Od původní šusťačky přes pozdější teplejší softšelky až k odolnějším hardšelkám. Volbou jihotyrolské horské značky Salewa obecně neuděláte chybu. Kdyby se v kopcích soutěžilo, pak aktuální model Lagorai Gore-Tex lze označit jako elitní závodní dres.

Vyniká ne/prodyšností, lehkostí a snadnou sbalitelností, k tomu jemným až cizelérským zpracováním. A ještě elegantní barvou světle zelinkavou, ovšem agresivně nezářící, jak bývá v poslední době obzvláště u cyklistických bund zvykem.

Určena je prioritně pro aerobní výkon ve špatném počasí, nejlíp na treku či na skialpech. Poslouží i při „špinavějším“ běhu nebo kole, byť na ně není zaměřená. Ale užijete i jako odpočinkovou v nastupujícím chladu letního večera na zahradě v Praze nebo u vody u Lipna.

Takže první dojem – váha, 215 gramů skutečně téměř nevnímáte. Pak neprodyšná zvenku, což potvrdil celodenní pochod v jemném dešti v jihotyrolských dvoutisícových patrech, ale i v prudkém ledovém vichru o den dříve tamtéž, anebo v nárazových až nepříjemných byť teplejších poryvech v surfařském ráji na Lago di Garda. Perfektně zaizoluje a už se stačí jen doobléct pod ní. Buď jen prádlem, nebo ještě i druhou vrstvou. Při zapocení směrem ven naopak až neznatelně dovede možnou vlhkost.

Materiál tvořený stoprocentním polyamidem se skládá ze tří vrstev (Shell 3L, 2,5 L, 2L), vychází z tkaniny bluesign s minimálním dopadem na životní prostředí. Obsahuje také Gore-Tex Active 2.0 s vodním sloupcem 28 000 mm a prodyšností 3,5 RET. Jednotlivé části bundy jsou sešity jemnými lepenými švy a utěsněny svařením. Při detailním prozkoumání vnitřní i vnější strany opravdu velmi důkladná a jemná práce.

Střih je slim-fit, tedy až natěsno. Ale pohyb dovoluje bez problémů všemi směry, naopak tahle přiléhavost na tělo přispěje ke komfortnější práci na skále, s lanem, lyžemi, nebo jen při navlékání popruhů batohu. Nikde nepřekáží, nehrozí zamotání se do vlající „kapsy“.  Ale musíte obezřetně volit zateplující druhou vrstvu, abyste se vešli. Pokud můžeme přidat vlastní zkušenost s testovanými kousky – pak péřovčička Ortles Light 2 Down ano, a vlněná hoody flíska Fanes ta zase ne.

Lagoraika nepotřebuje vymýšlet extra funkční bonusy. Stačí odladěné detaily. Základ tvoří dvě velké vodotěsné náprsní kapsy prioritně určené pro navigační nástroje. Vodotěsný zip vede až vysoko nad krk, zatáhne i nastavitelnou kapuci se strečovými vsadkami vpředu a integrovaným límcem. Má pružné manžety a lem u rukávů i v pase, ergonomické rukávy a ramena, stahovačku s klipsničkami v pase.

Bunda nese v názvu proslulý dolomitský masív Lagorai v Trentinu, místo krutých bojů první světové války. Zdobí ji označení řady Pure Mountain. Takže kam jinam s ní vyrazit? Má téměř celoroční využití.

Prodávají se i kalhoty Lagorai (bez Gore-Texu, v barvě šedé, modré nebo černé za 3900 Kč) a dá se pořídit i komplet světlezelená kombinéza Illuminati Powertex, ideální pro lezení v ledu a podobné aktivity.

Koupíte nejlíp už v první brandové speciálce v Peci v Enzianu, nebo v Rock pointech. Pokud znáte velikost, objednávejte po internetu přímo z distribuční centrály v Bolzanu, mělo by dorazit do čtyř dnů. Registrací na webu si můžete prodloužit záruku na tři roky.

Foto: Eliška Nohejlová

Salewa Lagorai Gore-Tex

funkční hardshell bunda

hlavní materiál: Gore-Tex 2.0 Active Bluesign (100% polyamid)

hmotnost: 215 g

cena: 9000 Kč

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *