Klikněte pro hledání

Běhy Kola

Unikátní multisportovní výzva GigaCzech se pojede opět v Mělníce. Kratší verzi dáte taky!

Sdílet

GigaCzech je opět tady, tentokrát první zářijovou sobotu (2. 9.) už potřetí v Mělníce. Kombinace pěti vytrvalostních disciplín, nyní pouze v kratší variantě, máte patrně poslední šanci si ji takhle užít. Do konce června můžete pořídit ještě zvýhodněné startovné.

Letošní skladba a distance vypadají následovně: 41 km na silničním kole, 1,5 km plavání, 13 km na inline bruslích, 25 km na horském kole a 10 km běhu. Soutěží se v kategoriích single, couple (dvojice – každý aspoň dvě disciplíny) nebo Team of five (pětice), dále muži, ženy a mixy (v týmech stačí jedna žena).

„Chtěli jsme zkoncentrovat závodní atmosféru a přidat více přímých soubojů. I proto se začíná na silničním kole, kde se předpokládá delší čas strávený ve větší skupině. A pak bychom také rádi zpřístupnili všestrannou kombinaci ještě širší sportovní veřejnosti. Počet přihlášených jednotlivců a párů nám zatím potvrzuje zvýšený zájem,“ říká Jan Plachý z pořadatelské agentury eventime.

V minulosti se nabízel i extrémně dlouhý dvoudenní závodní pořad s více než 250 kilometry na tratích i s možným noclehem v místě. V týmových soutěžích se tu představila řada známých sportovců od legendárního lyžaře Stanislava Řezáče přes Tomáše Svobodu, mistra světa v biathle a dvojče olympijského vítěze v pětiboji Davida, ke špičkovému triatlonistovi Tomáši Řenčovi.

Objevila se tu i řada zahraničních borců zejména z Německa, Švýcarska nebo Slovenska. K vidění byly obdivuhodné individuální výkony, ale i báječný team-building známých z práce, sportovních klubů i celých rodin. „Zažít týmovou radost v individuálních sportech,“ vystihli hlavní motto mnozí pravidelní účastníci. Loňský souboj pětic rozhodlo jen 35 vteřin na šestiapůlhodinové štrapáci ve prospěch Kalokagathia aliance oproti obhájcům prvenství z CSG tri teamu! Ostatně ten je jako obvykle připraven na startu i letos, kdo ho prožene tentokrát?

GigaCzech navazuje na tradici Gigathlonu Czech Republic, od roku 2016 nejúspěšnější zahraniční verze vyhlášeného švýcarského Gigathlonu. Jenže loni se historie švýcarského multisportovního podniku, vedoucí od roku 1998, v Curychu-Bergellu, kde začala, též uzavřela. Navíc poté zemřel i jeho zakladatel Peter Wirz. „Nastává čas zaměřit se k jiným obzorům, i když možné pokračování v nějaké obměněné podobě nevylučujeme,“ dodává Klára Mejdřická z organizačního týmu.

Tak tedy takhle nejspíš naposled. Pokud se stihnete přihlásit do 30. června, získáte i pamětní triko z limitní edice. Závodní kancelář v Mělníce bude otevřena pro registraci už v pátek (1. 9.) večer, startuje se v sobotu ráno na náměstí Míru u zámku, kde bude i cíl. Na silničním kole se pojede s částečnou uzavírkou provozu, plave se s povoleným neoprenem v pískovně Baraba, na bruslích se jede po cyklostezce, na horském kole povětšinou v nenáročném terénu parkem Hořín s výšlapem podél vinic, běží se dva pětikilometrové okruhy po břehu Labe se závěrečným výběhem k zámku.

Pokud byste si snad hnedle netroufli přímo do závodnické vřavy se závodnickým číslem, její součástí se můžete stát i jako dobrovolník, pomáhající s organizací závodu.

Více informací na www.gigaczech.com

Reportáž z loňska je tady.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *