Klikněte pro hledání

Běhy Cesty Kola

Závod, při kterém se nespí. Češi přivezli bronz ze světového poháru v Adventure race

Sdílet

Bronzovou medaili přivezli z Chorvatska čeští reprezentanti v Adventure race. Tým Black Hill/Salomon ve složení Tomáš Petreček, Tereza Rudolfová, Jaroslav Krajník a Pavel Kurz strávil v terénu nekonečných 63 hodin – kdy bez přestávky střídali jízdu na horském kole, náročné treky a běh, jízdu na kajaku a lezení.  Po většinu závodu navíc na zádech nesli batohy s velkým množstvím povinné výbavy. Spánek se počítal na minuty.

„Extrémně velké převýšení 20 tisíc metrů, délka závodu přesahující 500 kilometrů a velmi těžce průchodný terén byly tím hlavním nepřítelem a velkou výzvou pro všechny účastníky. Dále vytrvalý déšť a nízké teploty celý závod jen ztěžovaly. Trasa vedla přes celé Chorvatsko z východu na západ“ popisuje trasu letošního světového poháru v Adventure race stálý člen týmu Tomáš Petreček.

Výborná fyzička v tomto závodě ale nestačí. Jde také o taktiku a správně se rozhodnout ve správný čas. Celý závod se jede podle mapy, proto je bezchybná navigace, základem úspěchu. GPS zařízení či mobilní telefony jsou po celou dobu závodu přísně zakázány“ vysvětluje Petreček. „Byla to tedy i skvělá strategie našeho týmu, která dopomohla k výbornému výsledku,“ dodává. Český tým prožil v deštivém Chorvatsku těžké chvíle a nabral další zkušenosti, které zúročí snad už v září na světovém šampionátě v Africe.

Pořadí SP Adventure Poreč: 1.  Swedish Armed Forces Adventure Team (Švédsko), 2. Estonian ACE Adventure Tactical Foodpack (Estonsko), 3. Team Black Hill/Salomon (Česko)

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *