Klikněte pro hledání

Běhy

Běhej s námi… až do finále v Suchdole

Sdílet

Kdo bude slavit na párty u ohně v Komunitní zahradě? V pražském Suchdole, obci se dvěma labutěmi v erbu, na severozápadním kraji metropole vyvrcholí v neděli (21. 5.) třetí ročník oblíbeného seriálu přírodních běhů Běhej s námi. Podporuje ho Letiště Praha, jehož zaměstnanci se také pilně účastní.

Tradiční okruh vede po louce podél zahrádek do milosrdného stínu lesa v Tichém údolí, sbíhajícím až do Roztok, Jenže odtud se obrátí zpět vzhůru mezi stromy, nohy hlasitě zaúpí a skoro celou druhou polovinu se modlíte, abyste už dohlédli k cílové linii. Šest kilometrů s převýšením 96 metrů je výživnou prověrkou tempové formičky.

Běželo se už v Přední Kopanině, Úněticích a Statenicích. Sportovní očekávání tady letos vzbuzuje souboj o celkové prvenství, jenže pouze u mužů. Mezi ženami vyhrála třikrát Helena Poborská, tudíž nemůže být předstižena, zbývá jí pouze dostavit se osobně pro prémii 3000 Kč. O druhé a třetí místo (2000 a 1000 Kč) se ještě ucházejí Kateřina Narwa (320 bodů), Eliška Frková (240) a Petra Stibralová (220). Nabízí se řada variant, protože se započítávají tři nejlepší výsledky ze čtyř. To dobře vědí i nejlepší muži. Tam vede Jan Linhart (310) před Jiřím Chybou (240), Jan Hejnou (180) a Patrikem Jurkewiczem (170) – zamotat se to může všelijak.

Před třemi lety v rámci druhého ročníku seriálu na jaře tu vyhráli Jiří Kala (23:30,0) a Magda Nováková (27:44). O rok později na podzim už v čase necovidového okna dal Jan Sedláček jen o tři desetiny horší čas… a Iveta Kučerová běžela za 28:01. Na kolik se cítíte letos vy?

Děti závodí už od 10.30 na rovinatých tratích od 60 do 1500 metrů, tu nejdelší distanc mohou okusit i ti dospěláci, kdož si na celu šestku netroufnou. Start hlavního závodu je ve 12.30. Následovat bude vyhlášení celkového pořadí seriálu 2023 a bohatá tombola nejen s cenou v podobě zapůjčení škodovky od firmy Přerost a Švorc. Parková kulisa i DJ Patrik Rokl lákají k poklidnému nedělnímu posezení, před třemi lety už pálilo slunce jako v létě a hasiči s vodními děly byli v plné permanenci. Přijet můžete i autobusem číslo 170 z metra Dejvická a dojdete pět minut směrem k fotbalovému hřišti. „Osvědčený scénář neměníme, jen jsme se přesunuli ze soboty do neděle,“ zve Šárka Hrubá z pořádajícího Kopaninského spolku. „Závod už patří do tradice Suchdola a my věříme, že si ho lidé zase užijí, že přijde hlavně hodně dětí,“ dodává Zuzana Krumpholcová, kulturní referentka Městské části Praha-Suchdol.

Více informací najdete na www.behejsnami.com.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *