Klikněte pro hledání

Běhy

Klouzalo to. Pavlišta vyhrál opět jasně Nature Run Czech doma v Liberci

Sdílet

Za lehkého deště se v sobotu uskutečnil pátý ročník Mattoni Liberec Nature Run. Přes dva tisíce běžců si nenechalo ujít vybíhání zrádného žulového lomu, seběhy lesních cest s kořeny, kouzelné stezky v Jizerských horách nebo rodinný běh. Trasu dlouhou 22 kilometrů s převýšením 782 metrů zvládl nejrychleji domácí Vít Pavlišta.

Bylo to velmi příjemné, místy však trochu kluzké. Při seběhnutí jsem si dával pozor, abych neuklouzl. Užil jsem si to,” říkal v cíli spokojeně vítěz, který doběhl s šestiminutovým náskokem. V ženách dominovala Tereza Novotná. Oblíbeným závodem se tak uzavřela letošní sezona běžeckých akcí z dílny RunCzech.

Kdo v sobotu přijel do Liberce, nemohl se vyhnout běžcům se startovními čísly. Trasa totiž vedla z náměstí Dr. Edvarda Beneše přes zoologickou zahradu až k Bedřichovské přehradě. Nejrychleji jí zvládl Vít Pavlišta, který zvítězil stejně jako v minulém roce. “Kvůli mírnému dešti to nebylo tak příjemné jako minule za sluníčka. Běželo se mi ale velmi dobře, nikdo se na mě nelepil zezadu, držel jsem si své tempo,” popisoval Pavlišta, který zvítězil časem 1:18:32. Tedy skoro o čtyři minuty rychleji než loni.
“Špatně se to porovnává, trať se totiž trochu měnila. Cítil jsem se ale silně až do konce. Mám rád chladno, když však prší, je to trochu náročnější – blbě se volí běžecké boty. Já měl silniční (běhá v Pumách Nitro), protože toho asfaltu tam bylo přece jen více. Při seběhnutí jsem si musel dávat pozor,” odkryl svoji strategii.

Na druhém místě skončil Jakub Stejskal. “Bylo to hodně těžké, hlavně psychicky. Věděl jsem, že je soupeř těsně za mnou a já nechtěl ztratit druhé místo,” dodal Stejskal. Na třetí příčce doběhl těsně za ním Zbyšek Lhota, vítěz Podzimní dvanáctky ve Vekém Oseku minulu sobotu. Mezi ženami na trati 22 kilometrů triumfovala Tereza Novotná z AK Olymp Brno s časem 1:35:44. Na druhé příčce skončila Lucie Pavlištová ze Slovanu Liberec a třetí byla Zuzana Kotěšovcová.

Účastníci mohli vyrazit také na kratší trať v podobě 12 kilometrů. Tam mezi muži zvítězil Jáchym Kovář z týmu Mizuno časem 41:07. “Běželo se mi relativně dobře, protože po dvou kilometrech jsem byl sám a mohl si korigovat tempo,” dodal. Mezi ženami byla nejrychlejší Jana Pekařová z TJ Turnov v čase 48 minut. “Bylo to hodně náročné, dost kluzké. Bála jsem se, abych se nezranila. Počasí bylo příjemné, protože jsem se nemusela ani občerstvovat,” dodala běžkyně, která se připravuje na mistrovství světa juniorů v orientačním běhu.
Podařený byl rovněž dm rodinný běh. V Liberci se ho zúčastnilo kolem 700 rodičů s dětmi, náměstí se zcela zaplnilo. “Tohle nás velice těší, že se podařilo. Měli jsme více účastníků než vloni, kdy bylo mnohem lepší počasí. Ukazuje se, že mnoho rodin s dětmi má čím dál větší zájem se těchto akcí zúčastnit,” těšilo Carla Capalba, ředitele organizačního výboru RunCzech.

Kompletní výsledky najdete zde.

Foto: RunCzech/Mikuláš Křepelka

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *