Klikněte pro hledání

Lyže

5 tyrolských ledovců už lyžuje, rozjíždějí se i snowparky

Sdílet

V posledních dnech na rakouských ledovcích nasněžilo. Při pohledu na útok sněhových vloček už se nemůžeme dočkat, až na sjezdovce vykroužíme první letošní obloučky. Právě na začátku sezony rozhodně platí heslo „Čím vyšší, tím lepší“. A přesně tento požadavek splňuje i 5 tyrolských ledovců: V ledovcových oblastech Kaunertal, Pitztal, Sölden, Stubai a Hintertux najdete sjezdovky ve výšce přes 3 000 metrů.

Zatímco ledovec Hintertux je pro návštěvníky otevřen neustále, v Söldenu byl provoz lyžařského střediska zahájen 23. září. Lyžařská sezóna na Stubai začala o týden později 30. září. Na Kaunertalu a Pitztalu přichystali perfektně upravené sjezdovky od 1. října.

Co nabízí skipas White5

Se skipasem White5, který je v této sezóně k dispozici od 1. října 2022 do 15. května 2023, máte všech pět ledovců na jedné kartě. Lze jej využít v deseti dnech po celou dobu platnosti – na všech lanovkách v zimní a ledovcové lyžařské oblasti Sölden a na ledovcích Kaunertal, Pitztal, Stubai a Hintertux. Délku 10 dní můžete využít na jednom nebo na všech 5 tyrolských ledovcích, v kuse nebo po jednotlivých dnech, za 542 eur.

Tento systém lze přirovnat k balíčku deseti vstupenek do plaveckého bazénu. Koupit se dá online,  ušetříte si tak čekání ve frontě u pokladny a rychleji se dostanete na sjezdovku.

Sölden, Pitztal a Kaunertal nabízejí navíc systém tzv. dynamického pricingu pro online vstupenky. Heslo zní „Čím dříve, tím levněji“. Znamená to, že se cena zvyšuje každý den až do dne lyžování, krátce předtím je cena online i u pokladny stejná.

S možností storna za tři eura na jeden den při koupi vícedenního skipasu jste v Söldenu, Pitztalu i Kaunertalu dostatečně pojištěni pro případ, že nakonec nebudete moci dorazit. Díky této garanci storna je možné nevyužité skipasy vrátit až pět dní před prvním dnem platnosti skipasu bez udání důvodu. A online zakoupený šestidenní skipas v Söldenu je mimochodem mnohem víc než jen vstupenka do světa lyžařské zábavy: Po dobu platnosti zahrnuje bezplatný vstup do muzea motocyklů Top Mountain a do zážitkového světa Jamese Bonda 007 Elements.

Zdejší ledovcové hotely jsou dokonale přizpůsobeny potřebám lyžařů. Nabízejí tzv. ledovcové balíčky, které kromě zimního servisu (trezor na lyže, úschovna bot v lyžařském sklepě atd.) zahrnují i částečně bezplatné dobíjecí stanice pro elektromobily, wellness a nabídku půjčoven (lyžařské doplňky, batohy, sáňky, dětské lyžařské vybavení atd.). Všechny zúčastněné podniky najdete na adrese www.tirolergletscher.com/cz

Hintertux už jezdí, Stubai se těší na světový pohár snb

Betterpark Hintertux startuje sezonu jako první snowpark v Evropě velkou akcí od 30.9. do 3.10. Snowpark Kaunertal, X Park na Pitztalském ledovci a Snowpark Stubai Zoo zahajují provoz o něco později v říjnu v závislosti na sněhových podmínkách.

Snowpark Kaunertal je nejdelší v Evropě, pyšní se nejdelší jib line v Alpách a nabízí mimo jiné boarderkrosovou dráhu, kickery, waveride, wallride a Pro Lines. Zima tu již posedmatřicáté začíná slavnostním kaunertalským openingem.

X Park v Pitztalu se skládá z Fun Parku s Family Crossem, Funline a Waveline a z největšího a nejvýše položeného skialpinistického parku v Rakousku, vytvořeného ve spolupráci se společností Dynafit. Nachází se mezi horní a střední stanicí lanovky Mittelbergbahn a nabízí tři skialpové trasy různých obtížností.

Betterpark Hintertux je nejvýše položeným freestylovým areálem v Rakousku. Freestylisté se mohou těšit na perfektní skoky, neustále se obměňující jib setup a halfpipe.

Snowpark Stubai Zoo je také jedním z nejlepších snowparků v Alpách. Zdejší terén s Pro, Medium, Jib a Easy Line patří k největším snowparkům na světě a vyniká maximální rozmanitostí a bezchybným shapingem. Po celý podzim tvoří tréninkovou základnu mezinárodní profesionální scény freeskierů a snowboardistů v rámci Prime Park Sessions. Od 16. do 19. listopadu se tu koná už pošesté freestylový světový pohár FIS.

Další podrobnosti najdete na: ledovce.tirol.at

Aktuální informace o situaci s koronavirem také zde: www.welcome.tirol

foto: Roland Haschka, TVBTux, Marus Rohrbacher, Christoph Nösig, André Schönherr

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *