Klikněte pro hledání

Kola

Bikery čeká mistrovství světa v Les Gets. Češi vyrazí v plné sestavě

Sdílet

Závodní program bikerů je ke konci srpna plně nabitý. Tento pátek a sobotu je čeká mistrovství Evropy v Mnichově a hned příští týden si to rozdají o tituly mistrů světa ve francouzském Les Gets.

Česká reprezentace posílá do Francie 24 jezdců, kteří zde budou závodit v olympijském cross country, štafetách, short tracku a sjezdu. V Les Gets se budou udělovat také tituly v e-MTB, jichž se ale žádný z českých jezdců nezúčastní. Překvapivým startujícím v tomto závodě však bude trojnásobný mistr světa na silnici Peter Sagan.

„Trať je tam velmi náročná se spoustou technických prvků podobných jako např. na olympijské trati v Tokiu. My do Francie míříme v nejsilnější možné sestavě, kterou máme, včetně hvězdy Ondřeje Cinka, u kterého doufáme, že se bude postupně vracet zpět do formy. Silná je ale i sestava juniorů, s kterou bychom mohli atakovat top 10 či naše U23 ve složení Zatloukal, Sáska, Konečný“, uvedl reprezentační trenér Viktor Zapletal. „Naše šance jsou ale značné i v ostatních disciplínách. Například takový short track hodně sedí Jitce Čábelické a dost vyrovnané je i naše složení do štafet, kde jede za každou kategorii jeden závodník, a kde se dají vyjet zajímavé body do olympijského rankingu“, doplnil ještě.

Jako první závodníky čeká v úterý kvalifikace v short track, ve středu štafety a ve čtvrtek jsou na programu kvalifikace sjezdařů a závod XCO juniorů. Pátek bude patřit ebikům a short tracku. Sobota přinese udílení titulů sjezdařům a v neděli se pak dočkáme nových mistrů světa v cross country. Kompletní víkendový program přinese v přímém přenosu Eurosport, domov cyklistiky.

Česká nominace na MS MTB v Les Gets 2022

XCR (Štafeta): Zatloukal Jan, 2002 (MU23), Novotný Ondřej, 2005 (MJ), Holubová Adéla, 2002 (WU23), Spěšná Simona, 2004 (WJ), Tvarůžková Tereza (WE), Cink Ondřej (ME)
XCC (Short track): Ženy Elite: Čábelická Jitka (Gapp System/Kolofix MTB Racing). Muži Elite: Rauchfuss Marek (Česká spořitelna/Accolade), Škarnitzl Jan a Kobes Lukáš (oba Gapp System/Kolofix MTB Racing)
XCO: Juniorky: Spěšná Simona, 2004 (jb Brunex Superior Factory Racing), Hanáková Eliška, 2005 (Rexonix Racing Team). Junioři: Novotný Ondřej, 2005 (Team Dukla Praha), Černý Patrik, 2004 (Expres cz – Tufo Team Kolín). Ženy U23: Holubová Adéla 2002 (kola-bbm.cz), Šafářová Zuzana, 2001 (Rouvy/ Specialized), Novotná Aneta, 2002 (Kolofix Reclino Racing Team), Bedrníková Karolína, 2003 (Expres.cz/Tufo Team Kolín). Muži U23: Zatloukal Jan, 2002 (Nutrend/Specialized Racing), Sáska Jan, 2002 (Rouvy/Specialized), Konečný Filip, 2003 (Nutrend/Specialized Racing). Ženy Elite: Čábelická Jitka (Gapp System/Kolofix MTB Racing), Czeczinkarová Jana (Liv Elmtrade Racing), Tvarůžková Tereza (Expres.cz/Tufo Team Kolín), Štěpánová Karla (Cyklostar/Head/Pirelli). Muži Elite: Cink Ondřej (Kross/Orlen Cycling), Rauchfuss Marek (Česká spořitelna/Accolade), Škarnitzl Jan a Kobes Lukáš (Gapp System/Kolofix MTB Racing).
DHI (Sjezd): Junioři: Ondřej Kolečík (Kellys Factory team), Robin Novotný (Banshee Racing Brigade). Ženy Elite: Monika Mixová (Kovo Praha). Muži Elite: Antonín Král (Kellys Factory team), Martin Hájek (Cyklo Krystyník Racing Team)

Foto: Jaroslav Svoboda

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *