Klikněte pro hledání

Běhy

8 běhů. 219 km zážitků. Trail Running Cup 22 se představuje

Sdílet

I známá místa nabídnou dosud neobjevené pasáže. To je hlavní lákadlo letošního opět osmidílného Trail Running Cupu, seriálu přírodních zážitkových běhů, který startuje už v březnu.

„Chceme stále lákat další běžce, ale těm našim stabilním, kterých pořád přibývá a jsou nám věrní, ukázat další krásné kouty přírody v horách, které máme sami rádi,“ říká ředitel seriálu Martin Dvořák, hlavní tvůrce všech původních tras. Kalendář zveřejnil již v listopadu, teď tedy podrobnosti.

Jako motivaci pro běhání i kostru celé sezony můžete zvolit „permici“, předplatné na všechny závody se prodává ještě teď za 2500 korun (na 219 km běžeckých zážitků) – žádná inflační spirála na rozdíl od zbytku trhu. Stanete se tak součástí nejstaršího tuzemského seriálu přírodních běhů, vybíhá už dvanáctého ročníku. O kvalitách zkušeného organizačního týmu, že v uplynulých dvou „covid“ sezonách nezrušil ani jeden podnik. A pokud si někdo vinou opatření přece jen účast rozmyslel, startovné se bez potíží převedlo na další rok nebo vrátilo.

Co vás tedy letos čeká? „Na horách ještě bude nejspíš ležet sníh, ale už se chceme rozběhnout,“ vysvětluje Martin Dvořák časný termín. Proto se na závodní zahřívačku vyráží už 26. března v Praze na Petříně. Náročný, ale tuze zajímavý pětikilometrový okruh (běží se dvakrát) s výhledem na Pražský hrad, zůstane zachován. Ale oproti předchozím májovým anebo předprázdninovým termínům ukáže zase jiné kulisy parku.

Také brzy už 21. května se koná Králický maraton. Po úspěšné loňské říjnové premiéře se vrací do časů dřívějších jarních třicítek a půlmaratonů, hledá však zase jiné terény, které zavedou běžce z Dolní Moravy opět až na vrchol Králického Sněžníku. A taky se natáhnou o tři kilometry na kompletní maratonskou kilometráž. Brdský půlmaraton zůstává v začátku června (11. 6.), rychlou trať zpestří více lesních úseků před oborou.

Snad jen Krkonošská 50, memoriál Ády Klepše, jako královský monument zůstává nezměněná, trať vede přes Pláně, Stoh, okolo pramenu Labe až na Medvědín a zpět do Svatého Petra. Do celkového pořadí seriálu se počítá i zdejší „alternativní“ půlmaraton.

Lipenský půlmaraton s výběhem na Stezku v korunách stromů patří jako obvykle do programu srpnového Lipno Sport Festu, tedy ideální čas strávit pár dní u „českého moře“. V Nemanicích na Chodsku pak přivítáme podzim (29. 9.) na trati Česko-německého půlmaratonu, která se vydá po průběhem zaniklými německými osadami z hranice novou stezkou přes louky a remízky.

Motolské jamky na měkoučkých greenech golfového hřiště (6. 11.) přinesou tradiční finále, resp. návrat k desítce. Ale stejně jako loni je tady ještě předvánoční epilog (10. 12.) v podobě „covidového“ maratonu Praha-Dobříš. Ten se poběží zcela volně (každý sám za svoje kdykoliv v časovém okně) jako věčná vzpomínka na, věřme, už konečně překonaná omezení, způsobená čínským virem.

Kvalitní závodnický servis zůstane zachován. Nemusíte se obávat tuny reklamních letáků v závodních taškách, prioritou je běžecký zážitek. Určitě tu potkáte známé tváře a špičkové běžce. Pro doprovod budou připraveny i kratší tratě jako ochutnávka. Chystá se i partnerství s věhlasným alpským trailem. Takže nejdřív vzhůru na český Trail Running Cup.

Program Trail Running Cupu 2022

26. 3. Trail Praha (Petřín) 10 km/5 km

21. 5. Králický maraton (Dolní Morava) 42 km/13 km

11. 6. Brdský půlmaraton (Kytín) 21 km/10 km

6. 8. Krkonošská 50 a půlmaraton (Svatý Petr) 50 km/21 km/8 km

27. 8. Lipenský půlmaraton (Lipno) 21 km/8 km

24. 9. Česko-německý půlmaraton (Nemanice) 21 km/7 km

6. 11. Motolské jamky (Praha) 10 km/5 km

10. 12. Maraton Praha-Dobříš 44 km/10 km

více na www.trailrunningcup.cz nebo na facebooku

reportáže ze všech závodů najdete na našem webu

foto: Martin Wawrzyczek

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *