Klikněte pro hledání

Cesty

Hanwag Anvik GTX. Multifunkční nebo hybridní? Každopádně fortelná

Sdílet

Tak už i na outdoorové boty můžete aplikovat pojem hybrid. Je to pořádná bufa, která poctivě splní práci v terénu, ale uspěje i lifestylovým image ve městě. Hanwag Anvik GTX takto vstoupila do čtvrté sezony. To je pozoruhodná vizitka v čase (ne)udržitelné rychlosti módních trendů.

Model tzv. „žluté farmářky“ bodoval už (nejen) před třiceti lety. Drží se ho v různých variantách řada značek. Teď ho po svém a moderně uchopila i poctivá tradiční a zvučná ruční práce z Bavorska (v tomto případě došitá v Chorvatsku) – značka Hanwag.

Nemusí se vám líbit slovo hybrid, možná lépe vystihuje její charakter přívlastek multifunkční. Ano, obstojí při každodenním nošení v městských plískanicích, ale i chladném nevlídnu v přírodě. Můžete je nosit frajersky na volno se zastrčenými nohavicemi. Ale přece jen ten pocit, když pořádně nazujete, utáhnete tkaničky – a jste v pohodě. Hned. Není vám zima, máte pevný základ, přitom citlivý došlap, noha se ani při zátěži nepaří.

To vše díky měkké a kvalitní nubukové kůži, Gore-texové podšívce i perforovanému ohybu a polstrované manžetě v zadní části nad patou na achilovce. Pohodlí zvyšuje střih StraightFit, nabízející více prostoru a lepší izolaci pro prsty na nohou (až téměř v duchu „bosých“ bot).

Jen pochvalné ohlasy, podporující „hybridní“ charakter boty, sbírá hrubá podrážka Michelin V-Rough, vycházející ze vzorku uznávané zimní pneumatiky Alpin 5. Zdobí ji stabilní záběr i v trakci, ale také odolnost proti oděru.

Drážková struktura hrubších gripů s uzamčeným systémem vzorku zajišťuje lepší přilnavost i na nerovném terénu. Klenbě chodidla poskytuje lepší kontrolu, široké drážky pomáhají odvodu vody a flexibilitě. Přitom podešev můžete označit bez váhání za extra měkkou.

Hanwag se při jejím vývoji spojil s francouzským specialistou na výrobu pneumatik a vytvořili společně unikátní technologii Technical soles, v níž je vepsána letitá zkušenost více než šesti tisíc expertů. Její speciální pryžová směs Michelin Winter (WIC) reaguje na podmínky terénu až do mínus třiceti stupňů. Úspěch žala na mnichovském veletrhu ISPO. Vedle pánských Anviků ji využívají i dámské modely Aotea a Moapa, všechny z kolekce Active Winter.

Díky svému charakteru a perfektnímu provedení i materiálu dostává naše nejvyšší hodnocení.

Hannwag Anvik GTX

multifunkční bota

materiál: nubuková kůže (svršek)

užité technologie: Gore-tex (podšívka), Michelin V-rough (podrážka)

barvy: žlutá/koňak, černá, tmavě hnědá

váha: 1200 g (velikost 41,5 EUR)

cena: od 5390 Kč

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *