Klikněte pro hledání

Běhy

8 dní, 264 km, 16 129 metrů stoupání. Běžecký etapák Dynafit Transalp se chystá na září

Sdílet

300 dvojic a 1 sen! Přeběhnout Alpy. Z rakouského Kleinwalsertalu do jihotyrolského Suldenu/Soldy v Itálii. Dechberoucí horské scenérie, ale i tvrdá běžecká práce. Po loňské pauze letos pošestnácté od 4. do 11. září. Vzhůru do trailů.

Stále víc běžců chápe horské běhy jako vývojově „nejvyšší“ level svého snažení i zážitků. A tenhle závod patří ještě tady do vrcholných pater. Neběžíte jednou, ale osm dní za sebou… A ještě si musíte najít parťáka podobné výkonnosti i charakteru a strávit všechny útrapy i radosti s ním. O to pak může být triumf, ať už v podobě „pouhého“ dokončení, či dokonce skutečných stupňů vítězů, cennější.

„Myslím, že letos budou všichni trailoví běžci po těch loňských pauzách ještě přímo supermotivovaní,“ usmívá se s velkým očekáváním Alexander Nehls, mezinárodní manažer Dynafitu, značky, věnující se špičkovým horským výkonům ve vytrvalostních sportech. „Samozřejmě musíme bedlivě sledovat vývoj situace, ale věříme, že v září už všichni závod zvládneme. Transalp je naší DNA. Jsme značkou sportovců pro sportovce.“ Trasa vede přes třítisícové průsmyky, po alpských hřebenech, horských loukách a probíhá i půvabnými vesničkami.

Start je tedy v sobotu 4. září v 9 hodin v Hirscheggu v Kleinwalsertalu ve výšce 1590 metrů nad mořem. První etapa měří 31,7 km a končí v arlberském Lechu. Odtud se pokračuje do známého lyžařského střediska St. Anton. Dále na Galtür. Pak se za Carnäirajochem vstoupí i na švýcarské území, po 42,3 kilometrech se ten den nocuje se v Klosters. Den nato zde následuje „na odpočinek“ horský sprint 8,5 km s převýšením 810 metrů. Další den se putuje 47 km až do Scuolu, a pak opět 41,6 km Engadinem do Prad am Stilfserjoch, ano, zde spíše známé pod názvem Passo Stelvio. Tady se zdolává nejvyšší bod Fuorla da Rims (2 975 m). A závěr vede přes Stieralm s výhledem na Ortler, vrchol Jižního Tyrolska, až do Suldenu/Soldy.

Kromě této hlavní soutěže, skutečné hard core výzvě pro tvrďáky, se vypisuje opět i Run2, jakási ochutnávka – účastníci si dají první dvě etapy. Tam je pole limitováno pro 200 dvojic. Už teď se přihlásili borci z 23 zemí! Mezi favority bude patřit jistě i dvojka v barvách druhého hlavního partnera závodu Volkswagenu. Oba Němci mají za sebou skvělé výsledky – Florian Reichert vyhrál předloni Supertrial v Zugspitz Ultratrailu, Sebastian Hallman už byl druhý v Transalpu 2018.

Přípravy se už tedy rozjely. Ředitel závodu Martin Hafenmair přinesl novou verzi Západní cesty, kombinující nové výhledy s částí známé trasy. „Bude to nejhezčí trať, kterou jsme tu kdy měli od roku 2005,“ říká přesvědčeně. Pořadatelé plánují doběhnout až do cíle v roce 2025, kdy by mělo končit na březích Lago di Garda a tím budou mít celé Alpy proběhané…

„Každý ročník byl jedinečný, úžasný, přinesl své zážitky, dobrodružství i problémy. Závěr je vždy velmi emotivní, prožívám nepopsatelné štěstí. Tenhle závod mě dělá mentálně tak silným, že výzvy v profesionálním životě nebo soukromí už se vám pak vůbec nezdají nepřekonatelné,“ tvrdí Holger Schulze, který přeběh všech dosavadních patnáct kompletních závodů.

A my vám už teď můžeme slíbit. Letos budeme při tom, těšte se na výživné reportáže!

Web akce zde.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *