Klikněte pro hledání

Běhy

Seriál 7 pohoří odkládá zahájení. Snad na květen do Orlických hor

Sdílet

Start v Jizerských horách na prvního máje! Pořadatelé trailového seriálu 7 pohoří věřili do posledních dní, že se rozběhnou do pátého ročníku podle plánu. Jenže nakonec vinou vládních omezení přece jen závod v Jizerských horách raději odložili na 19. června. Unikátní koncept sedmi závodů v nedostupných terénech všech českých pohoří, kde působí Horská služba, však zůstává. Nabízí nádherné tratě.

„Měli jsme vyřízená povolení a připraveny tři varianty, hromadný start i ve vlnách, ale za současné situace jsme nebyli schopni nic garantovat. Musíme samozřejmě plnit epidemiologická a vládní nařízení, “ říká šéf pořadatelského týmu Dominik Brožek.  Loni bohužel musel zrušit podzimní Šumavu a Orlické hory…

Teď tedy odložil běh kolem Bílého potoka v Jizerských horách a věří, že druhý závod v Deštném v Orlických horách už vyrazí tak, jak má 22. května. Sedm dějišť zůstává i letos, ladily se jen termíny. V konkurenci různých podniků stále bojují o své příznivce, ale cílem není masovka, ostatně často se dostanete i do chráněných území, kde si ani davy nepřejí. Do programu přibyla všude krátká pětka (spíše 5+), určená rodinným doprovodům anebo těm, kdož si na delší štreky v terénu zatím netroufnou. V Jizerských horách se zázemí stěhuje z Nového Města pod Smrkem do Bílého Potoka, trasa vede ku hranici s Polskem a vyšplhá se i na nejvyšší vrchol pohoří Smrk (1124 m).

O vytyčení tratí se všude starají místní běžci z řad Horské služby, kteří zavedou účastníky i do jinak nedostupných oblastí. Drobné úpravy oproti předchozím letům způsobuje jen těžba dřeva. Závody mají jednotný scénář: běhá se v sobotu, start v 11 hodin, limit na lehce nadpůlmaratonské vzdálenosti s převýšením tisíce metrů do čtyř hodin. Vyhlašují se vždy čtyři kategorie, muži a ženy, do 39 let a 40 +. Seriálový žebříček se zatím nechystá. Startovné teď činí 490 až 590 Kč/závod, na místě 690 Kč, komplet za 2890 Kč.

Z malebných Orliček včetně vrcholu Velká Deštná (1115 m) s novou rozhlednou se tedy vrátí do Jizerskách hor. O prázdninách čekají Beskydy s loni objevenou trasou od skokanského můstku Jiřího Rašky v Trojanovicích. V Jeseníkách se podíváte do Koutů nad Desnou a užijete si pohled na nádrž Dlouhé stráně a majestátní Praděd (1491 m). V Krkonoších leží epicentrum na Benecku, běží se přes Žalý, Labskou a Rovinky.  V Krušných horách objevíte bývalé hornické štoly i vrch Plešivce (1028 m). A šumavské finále vás zavede podél ledovcového Černého jezera až na Pancíř (1214 m).

Partnerem seriálu je Norská móda, prodejce norských značek na českém trhu. „Podporujeme 7 pohoří, protože se jedná o běh v přírodních scenériích hor, stejně tak jako je tomu běžně i v Norsku. Snažíme se motivovat lidi, aby se více pohybovali v přírodě a chceme jim ukázat krásné trasy. Je pro nás ctí spolupracovat právě s Horskou službou, které si vážíme, a je pro nás symbolem bezpečí. I takhle můžeme popularizovat její činnost a vzdát jí dík,“ vystihuje propojení Tomáš Uglaj, manažer Norské módy.

Kalendář 7 pohoří 2021

22. 5. Orlické hory-Deštné 24/13/5,5 km

19. 6. Jizerské hory-Bílý potok 25/16/8,8 km

17. 7. Beskydy-Trojanovice 22/13/5,5 km

7. 8. Jeseníky-Kouty 22/9/5,7 km

21. 8. Krkonoše-Benecko 25/14/6,9 km

18. 9. Krušné hory-Abertamy 23/13/8 km

16. 10. Šumava-Železná Ruda 22/14/6,8 km

Reportáž ze 7 pohoří Krkonoše 2019 čtěte zde.

Další podrobnosti o seriálu nejdete zde a tady.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *