Klikněte pro hledání

Kola

Pražské závody bikerů se z dubna odsouvají…

Sdílet

Zlý koronáč dál cupuje a trhá kalendáře sportovních akcí. Následky jeho ataku teď oznámili pořadatelé dvou pražských seriálů horských kol. V dubnu se jistě nepojede ani Pražský pohár v Motole, ani Bike Ranch Cup ve Višňovce na Jarově… A co bude dál?

Už loňský koronavirový rok provázelo několik termínových přesunů reagujících na vývoj pandemie a už nyní je jasné, že trend pokračuje. Termínovka se všude rodí opravdu zvolna a nejistě.

Pražský MTB pohár vyrazí do deváté sezony (snad) později. Závod v Motole, původně plánovaný na neděli 11. dubna, měl být i premiérou nového závodního okruhu, který od podzimu vzniká v koridoru výseku vedení vysokého napětí a přilehlých stezkách v pražském Motole. „Aktuální vládní opatření nám ho neumožňují uskutečnit v zavedeném formátu. Musíme ho tedy přesunout na jiný, pozdější termín, který určíme až v návaznosti na vývoj situace i možnosti, které bude kalendář závodů nabízet tak, abychom nebyli v přímé kolizi s dalšími podniky horských kol.“ upřesňuje manažerka Jarka Krakovičová z pořádajícího týmu SK Cyklistů Praha Nutrend/Specialized. „Bude zajímavé, jaký pohár s pražskou dlažební kostkou letos vymyslí kreativně umělecké jádro našeho pořadatelského týmu. V minulém roce jsme měli pohár ve formě kostky v kleci, která symbolizovala ovlivnění sportu koronavirem, pro letošní rok se tak přímo nabízejí dvě kostky v kleci…“   

Bike Ranch Cup první závod, plánovaný na 18. dubna rovnou zrušil. „Vývoj situace je velice nepředvídatelný, nikdo neví, co bude v květnu a tak věnujeme naši energii raději práci na rozvoji obchodu,“ vysvětluje Vojtěch Dobšovič z pořadatelského týmu. „V červnu závod máme, prázdniny jsou v Praze slabší a na podzim už mnoho času nezbývá. Nechceme se tlačit do zavedených termínů jiných závodů,“ dodává. Struktura seriálu s výkonnostními ligami, orientovaná ještě víc na hobby jezdce všech kategorií, se nemění. Zůstává osvědčená trať ve Višňovce, na níž se plánuje pouze „údržbová“ brigáda – sledujte facebook závodů. V kalendáři tedy pro letošek zůstanou jen tři podniky.

Pražský MTB pohár 2021
neděle   11. 4.   Motol – přesunuto na zatím neurčený termín
sobota     1. 5.   Kbely
neděle     2. 5.   Beckov
sobota  19. 6.    Zličín – Přebor Prahy
neděle  20. 6.    Zličín
sobota  11. 9.    Libuš
neděle  12. 9.    Motol – Akademické Mistrovství České republiky 2021

Bike Ranch Cup 2021

neděle 6. 6.       1 . kolo

neděle 19. 9.     2. kolo

neděle 10. 10.   finále

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *