Klikněte pro hledání

Kola

Přijíždí nový Trek Procaliber. Delší rám, jenom karbon a pouze na 29´´

Sdílet

Ačkoliv v současném stavu obchodů se dá říct, že cyklista bere každé nové kolo, přece jen novinky špičkových značek poutají větší pozornost. Americký Trek představil Procalibera, svoji ikscéčkovou raketu, která díky tlumícímu IsoSpeedu změnila hardtailovou scénu (na silničkách je už od roku 2012 a na jeho vývoji spolupracoval Spartakus Cancellara). Jak vypadá model Procaliber, ročník 2021? Přinášíme první dojmologii a věříme, že ho brzy představíme i po důkladném protestování.

Takže samozřejmě hlavním trumfem je IsoSpeed, inovativní pružící prvek v rámu na sedlové trubce, zvyšující pružnost ve svislém směru, aniž by obětoval účinnost. Lehce se vylepšila – protáhla – geometrie karbonových rámů s technologií OCLV a dolní rámovou trubkou Straight Shot. Všechny verze už jsou na devětadvacítkových kolech v základu bezdušových s plášti 2,4´´. Loni byly i hliníky a 27,5´´.

A vyladily se i detaily jako lepší radius protáčení Knock Block do ostrých úhlů až do 62 stupňů. Zdvih vidlice zůstává na 100 mm. Váha 9.7 je 10,75 kg, tento model je osazen sadou Sram GX Eagle a brzdami Shimano MT501. První testovací jízdy třeba z portálu Pinkbike potvrzují pohodlnější posed než na tradičním hardtailu, což se projeví zvláště při náročnějším nebo delším tréninku.

Na českém trhu budou k dispozici modely Procaliber 9.8 (93 990 Kč), 9.7 (77 990 Kč), 9.6 (59 490 Kč), 9.5 (48 490 Kč) a samostatný rámový set SL (40 490 Kč), prodejci Treků už by měli být vyzásobeni – takže vzhůru (nejmíň) na obhlídku! My vám nabízíme jen obrazovou ochutnávku.

Nový Specialized Epic jsme ukázali zde.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *